Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-06-18 -
Austrijos Respublikos ambasadorės Lietuvai vizitas Vilkyškiuose

Birželio 12 d. lydima Lietuvos ir Austrijos draugijos narių, Vilkyškiuose lankėsi Austrijos Respublikos ambasadorė Lietuvai Yvonne Toncic-Sorinj. Artėjant Lietuvos ir Zalcburgo kultūrinių ryšių 50-mečio minėjimui, ambasadorė kartu su Lietuvos ir Austrijos draugija nusprendė aplankyti ir pagerbti vietas, kuriose kadaise apsigyveno Zalcburgo žemės žmonės.

Savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, Vilkyškių seniūnijos seniūnas Darius Jurkšaitis ir kiti Pagėgių savivaldybės atstovai svečius sutiko simbolinėje vietoje - prie paminklo, skirto Zalcburgo žemės žmonėms, apsigyvenusiems Mažojoje Lietuvoje po didžiojo 1709-1711 metų maro.


 

1998 m. Vilkyškių miestelio centre buvo atidengtas paminklas Zalcburgo žemės žmonėms, apsigyvenusiems Mažojoje Lietuvoje po didžiojo 1709-1711 m. kilusio maro. Dvi medinės sijos, primenančios vežimo ienas pritvirtintas prie suklypusio rato, simbolizuoja sunkią kelionę į tolimą šalį. Ant granito plokščių lietuvių ir vokiečių kalbomis iškaltas užrašas: ,,Zalcburgo protestantams XVIII a. čia, prie Nemuno radusiems savo Naująją Tėvynę“. Paminklo autorius Šarūnas Arbačiauskas.

Dėl susiklosčiusio likimo, Zalcburgo žmonės savo gyvenimą kūrė Vilkyškiuose. Įsikūrę naujose vietose zalcburgiečiai pradėjo naują gyvenimo etapą, įtakotą vietos bendruomenės kultūros, tradicijų ir gyvenimo būdo. Simboliška ir prasminga, kad pati ambasadorė taip pat yra kilusi iš Zalcburgo, tad Vilkyškių miestelio aplankymas, anot ambasadorės, tai tarsi tiltas tarp praeities ir dabarties.

Sveikindamas svečius Savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius kalbėjo, kad istorija yra gaji tiek, kiek žmonių ją prisimena ir kokius atminimo ženklus jai palieka. Austrijos ambasadorės vizitas - tai ne tik pagarba istorijai, bet ir šios istorijos tąsa. Anot mero, nuo šios dienos tęsiama ir dar kartą sutvirtinama simbolinė Zalcburgo ir Vilkyškių žemių draugystė.

Nuo susitikimo prie paminklo malonus svečių vizitas tęsėsi susipažįstant su Pagėgių kraštu. Svečiai lankėsi Vilkyškių bibliotekoje, Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje, vokiečių kilmės rašytojo Johaneso Bobrovskio ekspozicijoje, aplankė legendinį Rambyno kalną, Bitėnų kapines ir Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų.

Atsisveikindama ambasadorė Yvonne Toncic-Sorinj išreiškė norą prisidėti prie paminklo, skirto Zacburgo žemės žmonėms atnaujinimo ir bendrų draugystės kultūrinių iniciatyvų įgyvendinimo. 

50-mečio bendradarbiavimo sukaktis turėtų būti švenčiama 2020 metais.

 

 

 

 

 

Mero patarėja Rita Vidraitė

 
Atgal   Spausdinti