Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-05-24 -
Lietuvos Kultūros Taryba skyrė dalinį finansavimą Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus teiktai paraiškai

Džiugi žinia. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus Lietuvos kultūros tarybos sprendimu 2019 m. gegužės 13 d. Nr. 1LKT-50(1.2) gavo dalinį finansavimą teiktai paraiškai „Išnykęs ir dingstantis paveldas: Mažosios Lietuvos bažnyčios“. Projekto paraiška surinko 78,60 vertinimo balus, projekto įgyvendinimui skirtas 8000,00 eurų dalinis finansavimas. Šiuo projektu Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus siekia paminėti atkurtos evangelikų liuteronų  bažnyčios Lietuvoje šimtmetį ir taip paskatinti domėjimąsi nykstančiu sakraliniu paveldu Mažojoje Lietuvoje.


1939 m. Klaipėdos kraštas buvo padalintas į 3 bažnytines administracines sritis: Pagėgių, Šilokarčemos (Šilutės) ir Mėmelio (Klaipėdos). Muziejus bendradarbiaudamas su šių trijų apskričių bendruomenėmis pirmu etapu aktualizuos vienuolika evangeliškų liuteroniškų buvusios Pagėgių apskrities bažnyčių. Iš jų penkios neišlikusios: Natkiškių, Piktupėnų, Plaškių, Smalininkų, Viešvilės ir 6 išlikusios: Žukų, Vilkyškių, Pagėgių, Rukų, Katyčių, Lauksargių. Pasitelkus į pagalbą paveldo architektą Aurimą Širvį , 3D formatu bus atliktos bažnyčių atkūrimo rekonstrukcijos. Vaizdo, dokumentine ir kita ikonografine medžiaga sutiko pasidalinti Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Jurbarko evangelikų liuteronų parapija, taip pat sutikimą pasidalinti turtingais evangelikų liuteronų sukauptais ir saugomais fondais davė ir Mažosios Lietuvos fondo ir draugijos pirmininkas, Ziono Lietuvių Liuteronų Bažnyčios kunigas Čikagoje (JAV), dr. Valdas Aušra. Darbuose numatoma padaryti išlikusių bažnyčių vidaus, išorės, aplinkos fotofiksacijas, taip pat drono pagalba atlikti filmavimus ir sukurti filmą su garso takeliu „Išlikusios Mažosios Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios“. Įamžinti vaizdai bus papildyti istoriniais tekstais, iš kurių vėliau bus sukurta kilnojamoji paroda, kurią bus galima eksponuoti ne tik patalpose, bet ir atvirose erdvėse įvairių bendruomeninių susiėjimų metu. Taip pat paroda ir filmas bus patalpinti ir muziejaus interneto svetainėje www.jankausmuziejus.lt bei socialiniuose tinkluose, tad projekto rezultatais turės galimybę dalintis ne tik Lietuvoje, Europoje, bet ir JAV gyvenantys ir krašto istorija besidomintys lietuviai. Vėlesniuose etapuose numatomas šio projekto tęstinumas buvusiose Šilokarčemos (Šilutės) ir Mėmelio (Klaipėdos) apskrityse.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus informacija

 
Atgal   Spausdinti