Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2020-03-23 -
Piktupėnų pagrindinėje mokykloje vyko kūrybinė veikla „Kovo 11-ajai – 30“

Kovo 10 dieną Piktupėnų pagrindinėje mokykloje išradingai buvo paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metis.

5–8, 10 klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje Martyno Jankaus muziejuje ,,Knygnešių keliai. Ostpreussen, Bitenai per Lompenus“. Mokykloje vyko istorinė viktorina bei integruota istorijos, muzikos, lietuvių kalbos ir literatūros pamoka ,,Dainų vertė laisvės kovų verpetuose“.


Lietuvių kalbos ir literatūros pamokos pirmoje dalyje ,,Sušaudytos dainos“ mokiniai ieškojo atsakymų į klausimą, kodėl žmonės dainuoja? Ugdytiniai, stebėdami fotografijas apie partizanus, jų gyvenimą, veiklą, klausėsi A. Giniočio atliekamos dainos ,,Mėnulis – tikras tėvas jo“. Po dainos klausymo, vyko aptarimas, mokytoja Audronė Norkaitytė–Žiauberė mokinių klausė, koks dainos siužetas, koks lyrinio subjekto tikslas, kokia dainos nuotaika, kas ją kuria?

Antroje dalyje ,,Dainuojanti revoliucija“ 10 klasės mokiniai Dainius Juška ir Deimantė Šimašiūtė deklamavo A. Rudaminos eilėraštį ,,Kovo 11-ajai". Grupėse mokiniai iš tautinių ornamentų kūrė sveikinimą Lietuvai.

Pirmoji istorijos pamokos dalis buvo apie 1944 – 1953 m. pasipriešinimą, ginkluotą kovą už laisvę, apie partizaninį karą, kuris yra viena iš svarbiausių XX a. Lietuvos istorijos dalių. Jos metu partizanai devynerius metus kovojo su Lietuvą okupavusiais SSRS daliniais. Šis karas Lietuvos istorijai svarbus ne tik kaip karas, tačiau kaip paprastų žmonių pasipriešinimas okupacinei jėgai. Buvo rodoma filmo „Partizaninis karas Lietuvoje“ ištrauka, po kurios mokiniai turėjo išvardinti partizaninio karo etapus, partizanų vadams priskirti slapyvardžius.

Antroje istorijos pamokos dalyje „Dainuojanti revoliucija“ mokytoja Nijolė Mickeliūnienė kalbėjo apie mūsų laisvės kovą 1988 – 1990 m.,  kuri vedė iš sovietų okupacijos į atkurtą Lietuvą, apie Sąjūdžio mitinguose užgimusį daugiatūkstantinės minios vieningumą, pakilią dvasią, Lietuvos žmonių vienybę kovoje už laisvę, kur pagrindinis ginklas buvo žodis ir daina. Buvo parodyta filmo „Kelias į laisvę 1988–1990 metai“ ištrauka. Mokytoja akcentavo, kad dainos galia – tai tikras stebuklas, kuris stebino ir stebina tai, kad šis judėjimas pasiekė tikslą – Lietuva tapo laisva. Mokiniams grupėse reikėjo išdėstyti įvykius tinkama seka bei įrašyti 1990 m. kovo 11 d. akto teksto vietose praleistus žodžius.

Integruota pamoka užbaigta refleksija: mokiniai išsakė tris svarbius dalykus, kurių išmoko pamokoje, kas šioje pamokoje sekėsi, ko pamokoje nesuprato. Moksleiviai puikiai suprato lietuvių begalinį norą ir siekį būti laisvais ir nepriklausomais, išanalizavo situaciją, kad galingo priešo ginklu įveikti nepavyko, todėl 1988–1990 m. lietuvių ginklas kelyje į laisvę buvo daina.

Prisimindami partizanines kovas bei analizuodami ,,Dainuojančios revoliucijos“ tikslą, mokiniai išmoko dainuoti ,,Palinko liepa šalia kelio" ir ,,Mažam kambarėly" dainas.

Po integruotos pamokos vyko šventinis mokinių koncertas, kuriame skambėjo dainos „Tu vėjo paklausk“, „Paukščiai“, „Balta lelija“, „Raudoni vakarai“, „Žalia. Geltona. Raudona“.

Mokyklos direktorė Loreta Zinovjevienė dėkojo mokytojoms Audronei Norkaitytei -Žiauberei, Nijolei Mickeliūnienei, Jolantai Valskienei, Janetai Vidraitei–Marozienei už kūrybiškumą ir iniciatyvą organizuojant kūrybinę veiklą „Kovo 11-ajai – 30“.

Renginį vainikavo gardus šventinis pyragas, skirtas mokyklos bendruomenei.

 

 

Piktupėnų pagrindinės mokyklos direktorė Loreta Zinovjevienė

 
Atgal   Spausdinti