Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2020-07-09 -
SPRENDŽIAMOS PAGĖGIŲ KOMUNALINIO ŪKIO PROBLEMOS

Š.m. liepos 9 dieną Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Kuturys susitiko su Pagėgių komunalinio ūkio direktoriaus pavaduotoju laikinai einančiu direktoriaus pareigas Vytautu Stanišausku. Vicemero inicijuoto susitikimo metu buvo aptartos problemos, su kuriomis susiduria Pagėgių komunalinis ūkis, ieškota būdų ir galimybių, kaip jas spręsti.


 

Dabartinė Komunalinio ūkio finansinė padėtis

Šiuo metu Pagėgių komunalinis ūkis susiduria su finansiniais sunkumais. 55 tūkst. eurų trūksta darbo užmokesčiui išmokėti, dar 43 tūkst. eurų suma reikalinga kreditoriniams įmonės įsiskolinimams padengti. Todėl savivaldybė ieškojo galimybių prisidėti prie Komunalinio ūkio padėties gerinimo. Administracijos direktorius Virginijus Komskis teigia, kad savivaldybė prisidės ir jau yra numatyta skirti 30 tūkst. eurų įmonės skoloms padengti. Atsižvelgiant į prioritetines sritis, ši suma būtų laikinai paimta iš savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų baseino užbaigimo darbams atlikti.

Įvardintos pagrindinės problemos

Papildomų finansinių resursų reikalauja ir pasiruošimas naujam kūrenimo sezonui. Pagėgių mieste yra pastatų, kurių šildymu rūpinasi Komunalinis ūkis, tačiau toks aptarnavimas įmonei yra nuostolingas. Kaip vieną iš pavyzdžių galima pateikti Birutės g. 7 esantį pastatą, dėl kurio įmonei  per metus susidaro apie 1500 eurų nuostolis. Tokių pastatų, kuriuos aptarnauja Komunalinis ūkis, kitaip  tariant, išlaikomi iš savivaldybės biudžeto lėšų, Pagėgiuose yra ne vienas. Negana to, praėjusio šildymo sezono metu ten gyvenantys pagėgiškiai skundėsi teikiamomis paslaugomis. Atsižvelgiant į tai, kad ne visi gyventojai turi galimybę pasirūpinti šildymu savarankiškai, nuspręsta ir toliau teikti šildymo sezono paslaugas, tačiau esant naujiems nusiskundimams, šis klausimas bus vėl svarstomas ir bus siūloma patiems gyventojams pasirūpinti, kas jiems teiks šildymo paslaugas.

Be minėtų problemų, esamą finansinę situaciją taip pat korealiuoja pradelsti mokėjimai už suteiktas paslaugas. Komunalinio ūkio direktoriaus pavaduotojas laikinai einantis direktoriaus pareigas Vytautas Stanišauskas pasakoja, kad šiuo metu tokių pradelstų mokėjimų suma sudaro 25 tūkst. eurų, o tai įmonei yra nemaži pinigai, kuriuos taip pat galėtų panaudoti įsiskolinimams padengti.

Dar viena iš įvardintų problemų yra susijusi su gyventojų mažėjimo tendencija. Mažėjant gyventojų skaičiui, mažėja ir suvartojimas, tačiau dėl nuotekų valymo įrenginių išlaikymo bei kylančių elektros kainų kaštai auga.

Reikia paminėti ir tai, kad savivaldybės teritorijoje yra įvesti centriniai vandentiekio ir nuotekų tinklai, tačiau vis dar apie 50 proc. gyventojų nėra prisijungę prie šios sistemos, todėl nemoka nustatyto mokesčio už nuotekų valymą, o nuotekų valymo paslaugomis naudojasi arba teršia gamtą. Pakeliamo vandens kiekis yra dvigubai didesnis nei oficialiai suvartojamo vandens kiekio, todėl kyla klausimas, kur dingsta vandens ištekliai.

Komunalinio ūkio kontrolieriai reguliariai tikrina gyventojų vandens apskaitos prietaisų rodmenis, įvertina, ar skaitikliai yra techniškai tvarkingi, mechaniškai nepažeisti, primena, kad gyventojai jungtųsi prie centrinės nuotekų sistemos, tačiau į tokius raginimus reaguoja ne visi. Todėl savivaldybė dės visas pastangas, kad būtų išaiškinta, kur dingsta vanduo, o už nustatytus pažeidimus ar pradelstus mokėjimus būtų įteikiami įspėjimai arba imtasi kitų drausminimo priemonių.

 

Inga Kuzmarskienė

Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

 
Atgal   Spausdinti