Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2020-01-28 -
Apsisprendimų metas gali ateiti pas kiekvieną iš mūsų

Šių dienų Lietuvos gyvenime vyksta daug ir įvairių pokyčių įvairiose gyvenimo srityse. Ypač stipriai visus mus jaudina vaikų, netekusių tėvų globos, gyvenančių globos institucijose, likimai. Visi gerai žinome, kad Pagėgiuose taip pat yra tokia įstaiga – Vaiko globos centras, anksčiau vadintas įvairiais pavadinimais: Vaikų globos namai, Mokykla-internatas, Vaikų namai. Šioje įstaigoje įkurtas Globos centras, kuris ir rūpinasi, kad šiems vaikams būtų suteiktos galimybės augti pilnaverčiais, savo krašto piliečiais, kad jie galėtų patirti, koks gyvenimas gali būti mylimų, artimų, nusiteikusių jiems padėti žmonių aplinkoje, turėti savo namus, kitaip tariant, augti šeimoje.


 

Gyvenimas nestovi vietoje, viskas aplink mus keičiasi, kaip ir mes patys. Tačiau, kaip bebūtų apmaudu, dauguma mūsų – keičiamės tik fizine išvaizda, bet nenorime keistis vidumi, nenorime keisti savo nuostatų, požiūrio į besikeičiančio gyvenimo niuansus, laikomės įsikibę senų savo pažiūrų apie įvairias gyvenimo sritis ir jų pokyčius, paversdami senas tiesas vos ne dogmomis. Nedrįstu sakyti, kad visi žmonės tokie. Yra tikrai daug altruistiškai, empatiškai mąstančių ir besielgiančių žmonių, mokančių ir norinčių dalintis tuo, ką turi su kitais, gebančių padėti jaučiantiems pagalbos poreikį.

Atsižvelgiant į nūdienos įvykius ir peripetijas, skelbiamas Facebook‘e ir kituose socialiniuose tinkluose apie vaikų teises, pareigas, globą, nepriežiūrą, kaltųjų paieškas ir įvairių šiukšlių bei pykčio liejimą ant nežinia ko, kai patys nepajudiname net savo mažojo rankos pirštelio pagalbos vaikams teikimui, drįstu reikšti savo mintis viešai.

Lietuvių tauta! Kokie mes gražūs, kokie mes stiprūs, išprusę, pasitikintys savimi, nuolat pasauliui įrodinėjantys, kokie mes vieningi ir siekiantys savo krašto gerovės arba nuolatos kuo nors nepatenkinti, nepasitikintys, nuolat šaukiantys, kokie mes nelaimingi, kaip mus kankina ir spaudžia valdžia, kaip niekas nieko nedaro. Kas tie – „niekas nieko“?! Tai mes patys, tai jūs, gerbiami šio krašto piliečiai, imkit ir ką nors darykit, giliau domėkitės, mylėkit artimą stipriau, pavydėkit mažiau, padėkit ir dalinkitės daugiau!

Visi dejuoja, kad globos institucijos – tai blogis vaikams, netekusiems tėvų globos. Tai kodėl tie vaikai dar institucijose, kodėl niekas nenori būti tais krašto "didvyriais", kurie savo šeimose globos ir teiks gėrį šiems vaikams, kurs geresnes sąlygas nei globos institucijos!?

Daug metų dirbdama su artimiausių žmonių (mamos, tėčio) netekusiais vaikais, kurių tėvai dar ir gyvi būdami atsisako, nesirūpina jais, mačiau visko. Mokiausi suprasti šią sistemą, suprasti vaikus, nes ir pati nuo 7 metų augau be tėvo ir žinojau ką reiškia neturėti šalia stipraus peties ir užtarimo, ką reiškia vaikui artimiausių žmonių netektis šiame gyvenime. Sulig kiekvienais metais, ar sulig kiekvienais pokyčiais globos ir ugdymo srityje, stengiausi suprasti, kaip pokyčiai gali veikti vaiko, žmogaus savimonę, saviugdą, aplinkos priėmimą, požiūrį į žmones. Todėl pradėjau kitaip žiūrėti į šiuos vaikus, į jų elgesio nukrypimus, elgesio motyvaciją ir jaučiuosi galinti padėti kitiems tai suprasti. Būkime pakantesni vieni kitiems, vaikams, galų gale – patys sau!

Globos centrai yra įsikūrę kiekvienoje savivaldybėje, kur tik yra nors vieni vaikų globos namai. Ne išimtis ir Pagėgių savivaldybė. Čia, trijuose puikiuose nameliuose, iš vieno didžiai gremėzdiško, savo tikrąsias funkcijas jau atlikusio, pastato, buvo perkelti ir įkurdinti Pagėgių savivaldybės Vaikų globos namai, vėliau tapę Vaiko globos centru ir įkurdintas darbui su globotojais, globėjais (rūpintojais) padalinys – Globos centras. Jame įdarbinti paties centro specialistai, kurie turi atitinkamą išsilavinimą, patirtį ir pasiryžę patys keistis, priimti ir diegti naujoves, mokytis patys ir dalintis patirtimi bei žiniomis su kitais, mokyti ir padėti žmonėms suprasti tikrąsias vaikų, netekusių tėvų globos, sąvybes ir tenkinti tikruosius jų poreikius.

Manau, kad neįmanoma su viena diena suprasti visų šių naujovių, vyriausybės projekto, dėl perėjimo nuo institucinės globos, prie globos šeimoje. Įvaikinti, globoti, steigti šeimyną, tapti globėju (rūpintoju) ar budinčiu globotoju? Taip, tai vienos gyvenimiškos sistemos, socialinės srities sąvokos, tačiau gyvenimiška paskirtis, funkcijos ir pagalba asmenims jose – skirtingi dalykai ir niuansai, kuriuos iš rašto, vienu kartu, suvokti sunku.

Todėl k v i e č i u  gyventojus apsilankyti savo savivaldybės Globos centre, pabendrauti su specialistais, domėtis ir spręsti patiems, o gal padėti apsispręsti kitiems – artimiesiems, draugams, giminėms, globoti tėvų atstumtus vaikus, atverti jiems savo širdis ir namų duris. Mes visada pasiruošę padėti jums bičiuliautis su vaikais.

Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centro direktorė Elena Pūtienė, Globos centro specialistai: globos koordinatorė Virginija Rimašauskienė, Įvaikinimo tarnybos atestuotos GIMK (globėjų ir įvaikintojų mokymo ir konsultavimo) specialistės Asta Lankauskienė ir Nijolė Laugalienė, psichologas Audrius Savickas esame visada pasiruošę jus priimti ir suteikti informacijos, padėti spręsti globos klausimus, apsispręsti globoti vaikus, stipriai nuskriaustus likimo.

Atvykite į GC Pagėgiuose Klaipėdos g. 4. Telefono numeriai pasiteiravimui 844170025, mob. 868479337.

 

ĮT atestuota socialinė darbuotoja, GIMK specialistė Nijolė Laugalienė

 
Atgal   Spausdinti  
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     

Prisijungimas gyventojams