Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-09-01 -
Rugpjūčio 26 dieną bitėniškiai atsisveikino su gandrais

 

 

„Pareinu gimto kaimo keliu, einant gluosniai man pasaką seka. Sugrįžtu iš kraštų svetimų, iš toli jau jaučiu duonos kvapą...“, – Irutės Matažinskaitės-Lazickienės eilėmis visus bitėniškius ir svečius, susirinkusius į pirmą kartą organizuojamą Bitėnų kaimo kraštiečių šventę „Gandrai išskrenda tyliai“,  sveikino renginio vedėjos  Danguolė Mikelienė ir Lina Krūminienė.

Tądien Martyno Jankaus muziejaus kiemelyje nuo ryto skambėjo dainos ir rinkosi ten gyvenantys ir buvę Bitėnų kaimo gyventojai su šeimomis, svečiai. Atvykusiųjų skaičius maloniai nustebino ir organizatorius: grįžti į tėviškę ir pabūti kartu, prisiminti jaunystės dienas, vėl išgirsti mylimą dainą, kartu palinguoti ir atsisveikinti su neatsiejama šio krašto dalimi – gandrais – atvyko daugiau nei 150 kraštiečių. Visiems užsiregistravusiems svečių knygoje įteikti simboliški medaus stiklainėliai, o visiems gyvenantiems Bitėnų kaime buvo dovanojami marškinėliai su užrašu „Bitėnai“.


 

Šventės pradžioje sveikinimo žodį tarė Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Ji perdavė Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus sveikinimus ir simbolinę pintinę vaisių. Taip pat visus susirinkusius sveikino Bitėnų bendruomenės pirmininkas Mindaugas Karklelis.

Šventės metu vyko nuotraukų paroda, susirinkusieji grožėjosi senomis ir jau nebeegzistuojančiomis Bitėnų kaimo sodybomis, gamtos vaizdais, ieškojo savęs ir artimųjų senose fotografijose.  Ypatingas dėmesys buvo skiriamas čia ankščiau gyvenusioms ir esamoms Bitėnų kaimo šeimoms, o fotografai Aurelijus Žemgulis ir Egidijus Platūkis jas įamžino šeimų fotosesijoje. Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė kalbino visus atvykusius, prašydama prisistatyti ir papasakoti apie save.

Visi susirinkę į Bitėnus buvo laukiami M. Jankaus muziejuje, taip pat galėjo aplankyti paveikslų sodą. Edukacinio užsiėmimo metu Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai piešė gandrus, šoko gandrų šokį, dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie Bitėnus?“. Viktorinos metu išsiaiškinta, jog vyriausiajai Bitėnų gyventojai sukako 93, o jauniausiajam – 5 metai.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų užkardos kinologų ir jų tarnybinų šunų pasirodymui neliko abejingų: ir pareigūnų profesionalumas, ir jų augintinių  meistriškumas žavėjo renginio dalyvius.

Gerą nuotaiką susirinkusiems dovanojo kaimiškos muzikos kapela „Joldija“.

Vakarėjant, Bitėnų šeimininkės pakvietė „Gandro pavakarių“, vaišino naminiu sūriu su medumi. Lumpėnų bendruomenės moterys kvietė ragauti jų išvirto tradicinio šiupinio. Stalas buvo gausus, nes ir visi susirinkę į šventę atsivežė skanumynų.

Atsisveikinus su gandrais, šventės vedėjos dėkojo organizatoriams (Lumpėnų seniūnijai, Bitėnų kaimo VO „Rambynui“, Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriui), rėmėjams (Pagėgių savivaldybės administracijai, VVG „Pagėgių kraštui“), šventės draugams (Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejui, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų užkardai), visiems talkinusiems ir prisidėjusiems prie šios šventės, taip pat visiems atvykusiems į Bitėnus. Organizatoriai pasidžiaugė, kad šventė pavyko ir planuoja susitikimą pakartoti po kelerių metų.

Šventė finansuota iš „Lumpėnų, Natkiškių ir Bitėnų kaimų gyventojų bendruomeniškumo ugdymo, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ projekto lėšų. Paraiška „Lumpėnų, Natkiškių ir Bitėnų kaimų gyventojų bendruomeniškumo ugdymas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ buvo pateikta pagal VSP priemonės „regioninių produktų rinkodara ir kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“.

 

Nuotraukos iš renginio

Inga Kuzmarskienė

Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

 
Atgal   Spausdinti