Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-06-12 -
Toliau lankomos mokyklos

Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, kuruojanti švietimo savivaldybėje sritį, tęsia vizitus į ugdymo įstaigas. Siekiama susipažinti, apžvelgti situaciją, įvertinti esamą padėtį, pabendrauti su vadovais, išklausyti rūpesčius ir džiaugsmus.

„Pati būdama pedagogė, turiu supratimą apie ugdymo procesą, tačiau ši apžvalga platesnė, juk mokykla – ne tik mokiniai ir pedagogai bei ugdymo programos“:- kalbėjo Vicemerė ir kartu su Pagėgių savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Virginija Sirvidiene apsilankė Pagėgių ugdymo įstaigose – pradinėje mokykloje, Meno ir sporto mokykloje ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje.


 

Visų šių mokyklų vadovai priėmė viešnias kartu su didele dauguma savo darbo kolektyvų narių. Pokalbiuose vyravo geranoriška nuotaika ir noras kalbėti bei išgirsti, kuo gyvena, kuo kvėpuoja šiandienos Pagėgių pedagogas.

Pradinės mokyklos direktorė Loreta Chasijeva akcentavo, kad opi specialiojo pedagogo trūkumo problema. Vaikų su specialiaisiais poreikiais daugėja, o žmogiškieji resursai kol kas nekinta. Panašią problemą išsakė ir Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas. Jis sakė, kad socializacinė mokyklos mokinių situacija prastėja. Daugėja vaikų iš socialinės rizikos šeimų, ryškėja socialiniai skirtumai ir tai jau, pasak direktoriaus, nebe švietimo įstaigos problema. Veikiau ši įstaiga tarsi galutinė stotelė, kurioje norima iš socialiai skurdaus ir daugeliu prasmių apleisto vaiko padaryti stebuklą. „Mokytojo padėjėjas gimnazijai būtinas, kad užtikrinti sklandų ir efektyvų darbą ne tik pedagogams, bet ir mokiniams“ – kalbėjo mokyklos vadovas.

Meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė kalbėjo, kad gyvena jau įkurtuvių džiaugsmais ir rūpesčiais, pradėti viešųjų pirkimų procedūros baldams, įrangai. Naujas patalpas eksploatuoti ketinama jau nuo šių metų rugsėjo 1-osios. Mokykloje bus naujovė – poilsio kambarys, kuriame atvažiuojantiems iš atokių kaimų vaikams bus galima patogiai laukti savo užsiėmimų, išgerti arbatos ir pan. Direktorė džiaugėsi darniu kolektyvu ir geresne negu kitose mokyklose situacija dėl mokinių pažangumo, „Čia renkasi motyvuoti vaikai“, - kalbėjo direktorė.

Visose įstaigose kalbėta apie etatinio apmokėjimo už darbą modelio privalumus ir trūkumus, paliestos opios ūkinės problemos: pradinėje mokykloje šiuo metu komplikuotas interneto ryšys, nėra renginių salės, gimnazijoje būtinas patalpų atnaujinimas, todėl direktorius džiaugiasi, kad pagaliau pateko į respublikinį ugdymo erdvių atnaujinimo projektą, kuriam anksčiau trukdė terminai po renovacijos.

Aptariant būsimų mokinių skaičiaus klausimą, vadovai kalbėjo, kad tiek pradinėje, mokykloje, tiek gimnazijoje mokinių skaičiaus mažėjimo tendencija nėra tokia ryški kaip kitose mokyklose.

Visų įstaigų vadovai džiaugėsi puikiais tarpusavio santykiais ir sutelktu darbu, kuomet reikia atlikti kažką papildomo šalia ugdymo proceso, kaip antai – rengti ar vykdyti projektą, organizuoti renginį ar pan.

 

 

Ingrida Jokšienė

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus

Vyriausioji specialistė

 
Atgal   Spausdinti