Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-05-20 -
Tik šeimoje esame laimingi...

Gegužės 15 – ąją Piktupėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė  minėjo vieną šilčiausių ir brangiausių švenčių - Tarptautinę šeimos dieną. Ši šventė – tai savotiškas dar visai neseniai minėtos motinos dienos ir artėjančios tėvo dienos junginys. Visi suvokiame, kokia didžiulė dovana žmogui yra šeima. Kad šeima yra svarbi, skelbia ir Lietuvos Respublikos Konstitucija: „Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę“. Tačiau dažnai paskendę kasdienybės darbuose vis mažiau laiko skiriame šeimai ir tada šeimos bendrumo jausmas pradeda silpti, ji tampa vis labiau pažeidžiama. Siekdami stiprinti nuostatą, jog tik šeimoje žmogus patiria gyvenimo pilnatvę, Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai jau antrus metus iš eilės rengia šeimos šventę, į kurią kviečia ir mamytes, ir tėvelius, ir močiutes, ir senelius.


 

Šiemet mokyklos bendruomenė surengė šeimų varžytuves – viktoriną. Dalyviai pasiskirstė į keturias komandas – šeimas, kurias sudarė tėveliai, mokytojai, mokiniai. Kiekviena komanda sugalvojo pavadinimą, kuris ir buvo naujos šeimos pavardė. Tarp savęs varžėsi Šeimos sparnai, Šeima, Samčiu bei Bitutėmis pasivadinusios šeimos. Jos kūrė šūkius, atspindinčius šiltus šeimos santykius, vaidino pantomimas ,,Kasdieniniai šeimos darbeliai“, kuriose vaizdavo įvairius šeimos darbus. O kaimynai spėjo vaidinimų turinį. Nebuvo sunku atspėti bežodžio vaidinimo turinį, nes pavaizduoti darbeliai gerai žinomi, kasdien atliekami. Taip pat iš spalvoto krepinio popieriaus, skalbinių segtukų bei įvairiaspalvių juostelių tėveliai ruošė vaikus  šventei. Ši užduotis vadinosi ,,Papuošk mane ir palydėk į šventę“. Mamyčių išradingumui nebuvo ribų: mergaičių galvose sumirgėjo puošnūs kaspinai, palaidines ir džemperius papuošė įmantrios apykaklės, o Bitučių šeimos mergaitės pasipuošė net karūnomis. Pati šilčiausia ir jautriausia užduotis buvo ,,Pavadink mane švelniai...“ Nuoširdžius epitetus, malonius ir švelnius žodžius sakė vaikai tėvams, tėvai - savo vaikams,  mokytojai – mokiniams...

Ir žiūrovai, ir šeimos viktorinos dalyviai, ir svečiai patvirtino seną tiesą: jog darnioje, vienas kitą palaikančioje šeimoje nėra neišsprendžiamų problemų, nepadaromų darbų. O ten, kur darna, susiklausymas, gera nuotaika, nėra, rodos, ir sunkumų. Todėl šeima yra saugumo ir laimės vieta.

Šeimų viktorinos metu tėvelius ir senelius nuotaikingomis dainomis džiugino  mergaičių ir jaunučių ansamblių atliekamos dainos, kurių išmokė muzikos mokytoja Jolanta Valskienė. O renginį vainikavo Tauragės kultūros centro vokalinio ansamblio, vadovaujamo Arūno Rakevičiaus, koncertas. Šiame ansamblyje dainuoja  mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vaida Pranskaitienė, kuri ir pakvietė savo kolegas padainuoti Piktupėnų mokyklos ir kaimo bendruomenei.

Renginio pabaigoje mokyklos direktorė Loreta Zinovjevienė priminė, kad šeima yra vienintelė tikra sąskaita banke. Ir siūlė nepamiršti kasdien jos papildyti meile, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu, tai užaugs stebuklingos palūkanos. Direktorė negailėjo padėkos žodžių viktorinos dalyviams, renginio organizatoriams: Linai Jonelienei, pavaduotojai ugdymui, Audronei Norkaitytei Žiauberei, lietuvių kalbos mokytojai, Janetai Vidraitei Marozienei, pradinių klasių mokytojai, Jolantai Valskienei, muzikos mokytojai bei vokaliniam ansambliui, įteikdama padėkas, po gėlės žiedą, svečiams dar ir po arbatos rinkinį, kad būtų  sveiki ir džiugintų savo nuostabiais balsais klausytojus, mokiniams – po saldumyną.

Visų dalyvių veiduose švytėjo šypsenos, akys atrodė laimingos. Tai yra didžiausias įvertinimas. Lieka palinkėti, kad visų šeimose krykštautų laimingi ir sveiki vaikai.

 

 

 

Audronė Norkaitytė – Žiauberė,

Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokytoja

 
Atgal   Spausdinti