Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-11-07 -
Diskutuota dėl Martyno Jankaus sodybos daržinės remonto

Lapkričio 6 d. Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, direkt. pavaduotojas Virginijus Komskis, Architektūros ir kraštotvarkos  skyriaus vyresnysis specialistas Valdemaras Dikmonas,  Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojos ir Lumpėnų seniūnė susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Tauragės skyriaus atstovais Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus sodyboje (Jankaus g. 3, Bitėnų k., Lumpėnų sen.) aptarti neseniai įsigytos Martyno Jankaus sodybos daržinės būklės.  Martyno Jankaus sodyba ir sodybos teritorija yra saugomi objektai ir yra įtraukti į Kultūros vertybių registrą.


 Susitikimo metu apžiūrėta visa sodyba ir jos teritorija, kalbėtasi dėl sodybos daržinės esamos būklės įvertinimo ir tolimesnių veiksmų siekiant išsaugoti patį objektą. Apsvarsčius prioritetus, buvo nutarta pastatą laikinai konservuoti tol, kol bus parengtas kultūros paveldo objekto tvarkybos projektas ir pradėti remonto darbai.

Š.m. rugsėjo 26 d. vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje vieningai buvo priimtas darbotvarkės klausimas dėl šios sodybos pirkimo. Pritarus sprendimui pirkti nekilnojamąjį turtą – gyvenamąjį namą, ūkinį pastatą bei kitus statinius, atkurtas Martyno Jankaus sodybos vientisumas. Remiantis Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje saugomais dokumentais, aprašais  ir ikonografine medžiaga, galima identifikuoti tikrąją  XIX a. pabaigos – XX a. pradžios sodybos situaciją. Martyno Jankaus gyvenamoji sodyba, kurią sudarė medinis gyvenamasis namas,  kiemo rūsiai, daržinė, mūrinis raudonų plytų tvartas, kiti ūkiniai pastatai ir buvo tie objektai, kuriuos nuspręsta pirkti.

   

 

 

 

Inga Kuzmarskienė

Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

 
Atgal   Spausdinti