Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2021-11-22 -
Susitikime su aplinkos ministru aptartos Tauragės regiono aktualijos

Lapkričio 19 d. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius su savivaldybės administracijos direktoriumi Virginijumi Komskiu Jurbarko rajono savivaldybėje susitiko su Aplinkos ministru Simonu Gentvilu. Susitikime dalyvavo Aplinkos viceministrė Raminta Radavičiene, Seimo narys Ričardas Juška, Tauragės, Jurbarko ir Šilalės rajonų merai.


Diskutuota apie viso Tauragės regiono, o kartu ir kiekvienos savivaldybės atskirai, vandentvarkos, atliekų surinkimo ir rūšiavimo, naujojo automobilio taršos mokesčio ir kitais aktualiais klausimais. Viceministrė R.Radavičienė pristatė Aplinkos ministerijos 2021-2027 m. Europos Sąjungos fondų lėšas (833,7 mln. Eur), kurios bus skirtos daugiabučių namų renovacijai, prisitaikymui prie klimato kaitos, vandens prieinamumo ir išteklių valdymui ir kiti. Europinės lėšos taip pat numatytos modernizuoti ir plėsti paviršinių (lietaus) nuotekų tvarkymo infrastruktūrai urbanizuotose vietovėse.

Paliesti ir atliekų tvarkymo klausimai. Viceministrė R.Radavičienėkalbėjo apie Aplinkos ministerijos parengtą naująjį Valstybinio atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. plano projektą, kuris nustatys šio laikotarpio atliekų tvarkymo strateginius tikslus, uždavinius ir priemones jiems pasiekti. Pagrindinis jų vaidmuo – užtikrinti atliekų surinkimą ir pirminį rūšiavimą.

„Labai svarbu, kad gyventojai išmoktų tinkamai rūšiuoti atliekas, nes tik tokiu būdu mažėtų atliekų kiekis sąvartynuose ir perspektyvoje nebeliktų poreikio jų plėsti“, - kalbėjo viceministrė, akcentuodama, kad per šį finansinį laikotarpįatsiras galimybė įsigyti rūšiuojamojo atliekų surinkimo konteinerius, prioritetą teikiant maisto, tekstilės rūšiavimui. Pagėgių savivaldybėje kol kas nėra konteinerių skirtų tekstilės rūšiavimui.

Pasak ministro S.Gentvilo gyventojai turi dėti daugiau pastangų išrūšiuojant pakuočių ir kitas atliekas, pagal galimybes kompostuoti maistą, kad sumažėtų mišrių atliekų dalis. Sąvartynai turėtų tapti vieta tik toms atliekoms, kurių neįmanoma išrūšiuoti ir pakartotinai panaudoti.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta nuotekų dumblo tvarkymo problemai, kurią turėtų spręsti viso Tauragės regiono savivaldybės bendrai. Savivaldybių merai įsitikinę, kad reikia ieškoti ilgalaikio sprendimo investuojant į regioninius dumblo tvarkymo įrenginius. Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius teigė, kad maža Pagėgių savivaldybė tikrai nepajėgs viena išspręsti šios problemos, kuri reikalauja didelių investicijų.

Vėliau ministras pristatė teisės aktų projektus dėl automobilių taršos mokesčio, kalbėjo apie tai, kokios sumos iš surinkto mokesčio pasieks savivaldybes, kur ir kam bus galima naudoti šias lėšas.

 

Pagėgių savivaldybės informacija

 
Atgal   Spausdinti