Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-05-23 -
Šeimos diena

Įsisiūbavęs pavasaris dovanoja puokštę progų, kuomet visą dėmesį ir meilę skiriame artimiesiems: pirmasis gegužės savaitgalis skirtas Mamoms, pirmasis birželio savaitgalis – Tėčiams, o žaliuojanti gegužė dovanoja Šeimos dieną, kuri minima gegužės 15 dieną.

Prieš dešimt metų asociacija „Pagėgių bendruomenė“ pakvietė pagėgiškius, Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų atstovus į pirmąjį Pagėgių krašte šeimų sąskrydį, paminėti Tarptautinę šeimos dieną.


 

Pagalvota buvo apie visus, piešinių konkursai, atrakcijos, linksmosios estafetės buvo skirtos visai šeimai. Estafetėje matuojant šeimos ilgį, buvo pasitelkti net šuneliai.

Tuomet buvo priimtas sprendimas, kad tarptautinės šeimos dienos organizatoriais taps pergalę rungtyse iškovojusi bendruomenė. Ir nuo 2010 metų Tarptautinės Šeimos dienos organizatorių vairas atitekdavo bendruomenėms nugalėtojoms. Šeimos diena buvo organizuota Lumpėnuose, Kentriuose, Šilgaliuose. Apsukusi nedidelį ratelį, bendruomenes užkrėtusi geruoju pavyzdžiu, šventė grįžo į Pagėgius, į unikalųjį miesto stadioną ir tapo pagėškiams dar viena asociacijos organizuojama švente, sukviečianti ne vieną šimtą dalyvių. O ką jau kalbėti apie jos vertę, kuomet šiais beprotiško tempo laikais šeimoje, su savo vaikais, tenka pabūti vos vieną valandą per savaitę, taip teigia pasaulinė organizacija "UNICEF".

Metams bėgant pagalvota kaip aktyviau užimti mažuosius. Asociacija teikė projektą Žemės ūkio ministerijos, kaimo plėtros fondui ir projekto dėka įsigijo batutus. Nuo to laiko, šeimos dieną mažieji pagėgiškiai siaučia ant batutų.

Keletą metų šeimų sąskrydis vyko Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje. Gelbėjo gimnazijos vadovybė bendruomenę nuo blogo oro, juk lietui lyjant miesto stadione batutų vaikams nepastatysi, o gimnastikos salėje vietos šioms ypatingai vaikų pamėgtom pramogoms užtenka. Beje, visuomet aktyviai prisijungia jaunieji gimnazijos moksleiviai ir organizavimo darbuose tampa savanoriais, perimdami nemažai organizatorių naštos. Eilę metų organizuojant sąskrydį asociacija „Pagėgių bendruomenė“ turi bičiulių. Partneriais tampa kultūros centro bendruomenė, Socialinio paslaugų centro kolektyvas, Pagėgių seniūnijos kolektyvas, Pagėgių kredito unija.

Pagėgių bendruomenės entuziastams pakanka išmonės, įkuria erdves, kad galėtų patenkinti įvairiausius žmonių pomėgius. Norite sportuoti – prašome, esate dainingas – jums skirtas kitas kiemelis, turite gebėjimų piešti – prašome.

Jei ši skaudi tiesa yra tokia, kad per savaitę tik valandą pabūname su savo vaikais, tad ši valanda tikrai buvo dešimtoje Tarptautinės Šeimos dienos šventėje, kuri vyko Pagėgiuose, gegužės 15 dieną, miesto stadione.

Gerokai prieš šventę Pagėgių internetinėje svetainėje buvo paskelbti asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ piešinių konkurso „Mano šeima“ nuostatai. Visą mėnesį pagėgiškiai piešė su šeimos tema susijusius piešinius. Konkursui buvo pristatyta 41 darbas. Darbus vertino Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos mokytojos Lina Ambarcumian ir Virginija Kariniauskienė.

Šeimų šventės metu vyko piešinių konkurso dalyvių apdovanojimai. Suaugusiųjų grupę atstovavo vienintelė Neringa Merkelienė. Ikimokyklinio amžiaus grupėje dalyvavo 6 dailininkai. Iš penkių pradinukų prizą laimėjo Samanta Smoliakova. Gausiausia piešinių buvo vyresniųjų mokinių grupėje, čia pirmąją vietą laimėjo Martyna Šimkutė, antrąją – Gvidas Petkus ir trečiąją Kristalė Genytė.

Sportinės rungtys, estafetės atitenka bendruomenės narei, Algimanto Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojai Svetlanai Musvydienei. Jei talkino ,,Sveikatiados“ modulio mokinės Evelina Urbonavičiūtė, Ugnė Miklovaitė, Laura Šimutytė, Judita ir Aistė Stanislavičiūtės, Gerda Janavičiūtė, Silvija Rimkutė, Sigita Aušraitė ir Deimantė Jauniūtė. Merginos parodė sukurtą mankštą-šokį (vadovė Aušra Zongailienė).

Šių metų šventėje dalyvius maloniai nustebino vaikų jogos užsiėmimai. Juos vedė Monika Inciutė.

 Kasmet bandoma suskaičiuoti šventės dalyvius, kad ištirti šios šventės poreikį. Ir kasmet dalyvių skaičius perkopia du šimtus įvairaus amžiaus renginio dalyvius, kuriuos visuomet sveikina savivaldybės vadovai, Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas.

Kuomet žmonės įdeda daug darbo už kurį negauna jokio atlygio tam, kad sukurti kitiems šventę, juos būtina paminėti geru žodžiu. Eilę metų organizuojant Šeimos dienos šventę aktyviai darbuojasi bendruomenės nariai Lina Bukauskienė, Rūta Fridrikienė, Lina Ambarcumian, Svetlana Musvydienė, Svetlana Jašinskienė, Rasa Ramanauskienė, Petras Orlovas, Zigmas Bukauskas, Egidijus Kuisys, Stasys Zakaras. O bendraminčių traukinį vairuoja asociacijos pirmininkas Edmundas Incius .

 Asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ veiklą remia UAB „ Amberwind“.

 Su artėjančia Tėvo diena sveikiname visus Tėvelius ir mintyse galvojame, ar o gal ir Tėveliai nusipelnė šventės ...

 

 

 

Asociacijos „ Pagėgių bendruomenė“ informacija“ 

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė

 
Atgal   Spausdinti