Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-10-18 -
Pagėgių savivaldybė yra pasiruošusi pranešėjų apsaugos užtikrinimui

Spalio 15 d. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, administracijos direktorė Jūratė Mažutienė ir Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyresnioji specialistė Ingrida Zavistauskaitė vyko į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Klaipėdos miesto savivaldybės organizuojamą diskusiją „Pranešėjų apsauga ir vidaus pranešimų kanalai, kaip korupcijai atsparią aplinką užtikrinančios priemonės“. Diskusijoje tai pat dalyvavo Generalinės prokuratūros, Klaipėdos apygardos prokuratūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos, TILS, Klaipėdos miesto ir Klaipėdos regiono savivaldybių atstovai.


 

Diskusijos metu aiškintasi, ar pavyko savivaldybėms pasirengti Pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimui, kaip sekasi įgyvendinti šiame įstatyme nustatytus reikalavimus, ar įstaigose yra įdiegti vidiniai pranešimų kanalai, kaip jie veikia, kaip darbuotojai skatinami naudotis pranešėjų apsaugos institutu ir kokių veiksmų reikia imtis, siekiant užtikrinti efektyvesnę pranešėjų apsaugą. Taip pat dalintasi gerąja patirtimi apie tai, kaip įstaigose diegti „karštąsias linijas“, kaip užtikrinti pranešėjų konfidencialumą, kaip pateikti detalią ir suprantamą informaciją apie galimybes pranešti ir pranešėjų apsaugą, kaip reiktų skatinti ir motyvuoti darbuotojus ir kitus asmenis pranešti apie pažeidimus bei priimti sprendimus ir atlikti kitus veiksmus gavus pranešimą. 

Paaiškėjo, jog savivaldybės nėra deramai pasiruošusios Pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimui. Nors ir turi įdiegusios vidinius kanalus, savivaldybėms neaišku, kaip teoriją pritaikyti praktikoje.

Iš 12 Vakarų regionui priklausančių savivaldybių tik 2 yra paruošusios informacijos apie pažeidimus teikimo tvarkos aprašus. Pagėgių savivaldybė yra viena iš jų – administracija yra priėmusi Informacijos apie pažeidimus Pagėgių savivaldybės administracijoje teikimo tvarkos aprašą ir įdiegusi vidinį kanalą pranesejuapsauga@pagegiai.lt, kuriuo sudaroma galimybė efektyviai, saugiai ir paprastai pranešti apie tokių situacijų susidarymą.

 

Video reportažas apie diskusiją:

https://www.facebook.com/balticumzinios/videos/723697991479815/?v=723697991479815

 

 

 

Inga Kuzmarskienė

Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

 
Atgal   Spausdinti