Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2012-01-20 -
Minint Klaipėdos krašto dieną visuomenei pristatytas antras almanacho „Kovos keliais“ leidimas

Dar 1938 metais Jono Vanagaičio išleistas almanachas „Kovos keliais“, skirtas Klaipėdos prisijungimo prie Lietuvos 15-os metų sukakčiai paminėti, šiemet sujungė tris istoriškai Klaipėdos kraštui labai svarbias vietoves – Klaipėdą, Šilutę ir Bitėnus (Pagėgių savivaldybė), mat minint Klaipėdos krašto dieną, visose jose buvo pristatytas antrasis šio almanacho leidimas.


2007 metais į Lietuvą iš JAV atvykę Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjo, laikraštininko, Tilžės akto signataro Jono Vanagaičio vaikaičiai Romas Šležas ir Marytė Kavaliauskaitė-Murphy, priėmė sprendimą perlaidoti savo senelį Mažosios Lietuvos panteone – Bitėnų kapinėse. Po dviejų metų, 2009 m. rugsėjo 19 d., nuoširdžiai talkininkaujant Pagėgių savivaldybės Kultūros centrui ir jo direktorei Svetlanai Jašinskienei, iš Vokietijos buvo parvežti ir perlaidoti Jono Vanagaičio bei Marijos Vanagaitienės – Brožaitytės palaikai. 2010 m. Jono Vanagaičio atminimui įamžinti buvo žengtas dar vienas žingsnis – namas Klaipėdoje, kuriame tarpukariu gyveno Vanagaičių šeima, buvo pažymėtas atminimo lenta. 2011 m. birželio 9 d. Bitėnų kapinėse atgulė Jono ir Marijos Vanagaičių duktė Ieva Vanagaitytė Kavaliauskienė-Janukėnienė.

Be minėtų įvykių, kelis metus buvo dirbama su bene svarbiausiu objektu Jono Vanagaičio atminimo  įamžinimo istorijoje – almanacho „Kovos keliais“ antrojo leidimo parengimu. Jono Vanagaičio vaikaičių parašytoje knygos pratarmėje didžiausia padėka reiškiama „nepailstamai padėjėjai“ Pagėgių savivaldybės direktorei Svetlanai Jašinskienei ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorei doc. dr. Silvai Pocytei bei Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros vedėjui, prof. dr. Vygantui Vareikiui, parašiusiems įžanginius knygos straipsnius. Taigi, po 74 metų almanachas „Kovos keliais“ sugrįžo pas skaitytoją.

Pirmasis knygos pristatymas įvyko sausio 14 dieną Klaipėdoje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Visus atėjusius į knygos sutiktuves sunkiai talpino nauja muziejaus parodų salė. Pagėgių savivaldybės Kultūros centro vyresnio amžiaus žmonių šokių kolektyvas „Marguva“, dalyvavęs visuose Jono Vanagaičio įamžinimo renginiuose, maloniai nuteikė ne tik žiūrovus, bet ir iš JAV atskridusius senelio knygą pristatyti vaikaičius Romą Šležą ir Marytę Kavaliauskaitę-Murphy. Apie tai, kaip skynėsi kelią naujai atgimusi knyga, apie sėkmes ir nesėkmes, apie pagalbą ir abejingumą, apie patriotizmą ir meilę Lietuvai kalbėjo Romas Šležas, Marytė Kavaliauskaitė-Murphy, dr. Silva Pocytė, prof. V.Vareikis ir S. Jašinskienė. Pristatymo metu buvo rodomas 1923 m. dokumentinis filmas – kronika „Klaipėdos atvadavimas“.

Nemažiau šilti ir prasmingi knygos pristatymo renginiai, lydimi Jono Vanagaičio vaikaičių prisiminimų ir istorikų komentarų, sausio 16 dieną įvyko Šilutės kultūros ir pramogų centre ir Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje.

Reikia pažymėti, kad visas 500 egzempliorių tiražas buvo išleistas asmeninėmis Jono Vanagaičio vaikaičių lėšomis. Norintys įsigyti šį puikiai išleistą Klaipėdos krašto istorijos ir kultūros pažinimui skirtą leidinį, gali kreiptis į Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų (tel. 8 441 42 736).

    
    

 

Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejaus direktorė
Liudmila Burzdžiuvienė

 
Atgal   Spausdinti