Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2021-07-30 -
Visuomenė kviečiama išsakyti nuomonę apie atliekų ženklinimo piktogramomis sistemą

Lietuvoje Šiaurės šalių pavyzdžiu kuriama vieninga atliekų ženklinimo piktogramomis sistema, vienoda visose savivaldybėse. Ji  gyventojams palengvins atliekų rūšiavimą – bus aiškiau, į kokį konteinerį kurias mesti, ugdys įprotį tai daryti, didins pasitikėjimą atliekų tvarkytojais. Kartu su savo projekto iniciatoriais Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje bei partneriais Aplinkos ministerija kviečiame visuomenę išsakyti savo nuomonę apie piktogramų sistemos aiškumą bei  poreikį jas adaptuoti.


Nors rūšiuojančiųjų atliekas kiekvienais metais Lietuvoje vis daugėja –  nuo 40 proc. 2015 m. iki 55 proc. 2020 m., tačiau to vis dar nedaro beveik pusė šalies gyventojų. Viena iš priežasčių – jiems trūksta informacijos apie atskirų atliekų rūšiavimą.

Piktogramomis žymimos ne tik pakuotės, bet ir atliekų konteineriai, tad taip itin supaprastinamas ir palengvinamas rūšiavimo procesas. Naudojant tą pačią atliekų ženklinimo sistemą, vartotojams tampa aiškiau, ko iš jų tikimasi, sumažėja abejonių, kad surūšiuotos atliekos tikrai bus perdirbamos ar pakartotinai naudojamos, o ne keliaus į sąvartyną.

Planuojama, kad nacionaline atliekų piktogramų sistema naudosis ne tik gyventojai, įmonės, atliekų tvarkytojai, bet ir gamintojai ar importuotojai, siekdami, kad rinkai tiekiami jų gaminiai ar pakuotės, virtę atliekomis, būtų tinkamai išrūšiuoti ir sutvarkyti pagal aukščiausius atliekų prevencijos ir tvarkymo eiliškumo prioritetus.

Ši sistema ruošiama pagal piktogramų sistemą, kurią jau dabar naudoja didžioji dauguma Danijos savivaldybių, ją taikyti jau netrukus pradės Suomija, Norvegija, Švedija ir Islandija. Šia vieninga sistema naudosis ir Latvija bei Estija.

Projektą atliekų ženklinimo-piktogramų sistemai Lietuvoje įdiegti įgyvendina Aplinkos ministerija su partneriais – Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje ir VšĮ „Mes Darom“.

Šiuo metu, bendradarbiaujant su regioniniais atliekų centrais, atliekų tvarkytojais ir savivaldybėmis, ieškoma sprendimų dėl žymėjimo, piktogramų spalvų. Kuriant bendrą ženklų sistemą, yra daugybė interesų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Po viešosios konsultacijos-apklausos paaiškės, koks bus galutinis rūšiavimą skatinsiančių ir palengvinsiančių piktogramų dizainas.

Gyventojų nuomonei apie ženklinimo-piktogramų sistemą išsiaiškinti skirta viešoji konsultacija vyks apklausos forma iki rugpjūčio  6 dienos. Norintieji dalyvauti apklausoje turi užpildyti apklausos anketą.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia.  

 
Atgal   Spausdinti