Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2017-07-18 -
Forumas, skirtas evangelikų liuteronų neveikiančių kapinių saugojimui

2017 m. liepos 7-8 dienomis Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Kultūros komisijos pirmininkė Jūratė Caspersen ir Pagėgių savivaldybės administracija organizavo forumą ir kapinių tvarkymo stovyklą „Evangelikų liuteronų kapinės Mažojoje Lietuvoje – istorinis, kultūrinis paveldas, kurį reikia išsaugoti“, skirtą Reformacijos 500-osioms metinėms paminėti, kuris vyko Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Teorinėje forumo dalyje, diskusijoje apie kapinių saugojimą, teisinį reglamentavimą ir problemas susijusias su šiuo klausimu kalbėjo forumo iniciatorė PLB Kultūros komisijos pirmininkė Jūratė Caspersen, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Pagėgių sav. Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, seniūnijų seniūnai ir kiti forumo dalyviai.


 Apie Mažosios Lietuvos kaimų kapinių architektūros ypatumus, kalbėjo svečiai iš Kauno, Mažosios Lietuvos paveldo tyrinėtojai doc. dr. Martynas Purvinas ir Marija Purvinienė. Apie kaimo kapines, kurios įtrauktos į kultūros registrą ir apie jų priežiūrą, kalbėjo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Kontrolės skyriaus vyriausioji valstybinė inspektorė Audronė Vyšniauskienė. Svečiai pasidalino specialiais leidiniais, kuriose pateikiamos rekomendacijos kaip prižiūrėti neveikiančias kapines.

Po diskusijų forumo dalyviai vyko apžiūrėti Pagėgių savivaldybės teritorijoje esančių sutvarkytų neveikiančių kapinių.

Šeštadienį, forumo dalyviai ir kiti savanoriai rinkosi į kapinių tvarkymo stovyklą. Susirinkusieji tvarkė: Būbliškės dvaro, Mikytų ir Grigalaičių kapines. Kapinių vietose, trumpas istorines apžvalgas apie tvarkomas kapines pristatė doc. dr. Martynas Purvinas.

Po tvarkymo darbų nuspręsta panašaus tipo stovyklas organizuoti ir ateityje.

Doc. dr. straipsnis „Mažosios Lietuvos istorijos pėdsakai senosiose kapinaitėse“

 

Mero patarėja Rita Vidraitė
Nuotraukos Astos Andrulienės 

 
Atgal   Spausdinti