Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-02-26 -
Literatūrinis-etnografinis rytmetis Šilgaliuose „Žiemos išlydėtuvės – pavasario sugrįžtuvės“

Čia ne turgus
Ir ne kinas.
Tai tradicija sena.
Užgavėnėmis vadinas
Šita šventiška diena.

(Ištrauka iš Lionės Ruseckienės knygos „Sukasi švenčių ratas“, 2008 m.)

Užgavėnės –  tai pokštavimų, linksmybių, įvairiais liaudiškais papročiais ir apeigomis apipinta diena. Į tradiciškai antradienį šalyje švenčiamas Užgavėnes Šilgalių kaimo vaikai ir jaunimas susirinko pasidabinę margų margiausiomis, įvairiausius lietuvių liaudies personažus atvaizduojančiomis kaukėmis. Pasipuošusi riestainių karoliais, renginio dalyvius bei svečius sveikino Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Šilgalių filialo bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė. Ji džiaugėsi ne tik atskubėjusia Užgavėnių švente, bet ir gražiu Šilgalių bibliotekos bei Pagėgių savivaldybės Stoniškių pagrindinės mokyklos Šilgalių mokyklos-daugiafunkcio centro bendradarbiavimu, kurio viena iš bendrų veiklų ir tapo šis šventinis Užgavėnių rytmetis.

Buvo rengiama Lašininio ir Kanapinio kova, kuri baigėsi Kanapinio pergale. „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“, – Šilgalių kaimo parkelyje, vydami Lašininį į mišką, skandavo vaikai. Bet vis dėlto, Lašininio pasigailėta ir leista jam pasilikti iki Šv. Velykų... Persirengėliai kaip tik įmanydami stengėsi pažadinti pavasarį: jie krėtė pokštus, deklamavo eiles, sekė pasakėčias, šoko, dainavo bei kvietė kuo greičiau namo sugrįžti paukščius ir saulutę.

Idant žiema kuo greičiau pasitrauktų, buvo sudeginta Morė, o kartu su ja – ir visi negeri darbai. Deginant Morę spėliota, koks bus pavasaris...? Manyta: jei Užgavėnių diena saulėta, pavasaris bus ankstyvas. Nuvilnijus smagiam šurmuliui, išskubėta į Šilgalių biblioteką skanauti blynų ir pyrago su arbata.

Tatjana Biliūnienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė


 
Atgal   Spausdinti