Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-10-11 -
Tavo pasaulis tavo draugai


Kad ir kur atsidurtum, tavo pasaulis — tavo draugai. (Viljamas D
žeimsas)

Prabėgo dar vieneri planavimo, ruošimosi ir laukimo metai. Tik spėjo nudžiūti atsisveikinimo su draugais Bad Iburge ašaros, o širdį vėl neramino susitikimo jaudulys.

Rugsėjo 11 d. vakarą Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai ir jų tėveliai tradiciškai rinkosi prie gimnazijos, kur laukė atvykstančių draugų iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos. „Jaudinamės, bet labai laukiam,“ – dalinosi įspūdžiais mokinių mainų programos dalyviai.


 

Nerimą pakeitė džiaugsmas, kai pamatėme savo draugus, pasipuošusius vienodais džemperiais su užrašytais visų 2018 - 2019 m. m. mainų programos dalyvių vardais. Taip pat pasipuošę buvo ir mokinių iš Bad Iburgo gimnazijos grupės vadovai Laura Suttorp ir Andreas Baumelt. Atvykusius svečius pasveikino ir turiningos viešnagės palinkėjo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas ir bendradarbiavimo su Bad Iburgo gimnazija vadovė Loreta Skvirbienė.

Svečiams buvo sudaryta įdomi ir turininga viešnagės programa, kuri prasidėjo visų mokinių mainų programos dalyvių susitikimu gimnazijos aktų salėje. Pagėgių gimnazistai taip pat atėjo pasipuošę vienodais džemperiais — tai buvo draugų iš Bad Iburgo dovana. Aktų salėje svečius dar kartą pasveikino gimnazijos direktorius. Po nuoširdaus sutikimo gimnazijos istorijos mokytojas Eugenijus Dargužas supažindino mokinius su Pagėgių miesto ir gimnazijos istorija.

Pasivaikščioję po mokyklą svečiai ir Pagėgių gimnazistai keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Meras ne tik nuoširdžiai priėmė ir pasveikino mokinius, pavaišino juos saldainiais, įteikė atminimo dovanėles, bet ir leido užimti savo darbo vietą, pakoreguoti darbotvarkę bei akimirkai tapti svarbiausiu miesto žmogumi — meru. Po viešnagės pas merą mokiniai aplankė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąją biblioteką. Susipažinę su bibliotekos istorija bei apžiūrėję jos erdves mokinių mainų programos dalyviai keliavo po Pagėgių miestą ir lankė gražiausius objektus bei erdves.

Vakare draugai vėl susitiko gimnazijos sporto salėje, kur visi kartu žaidė susipažinimo žaidimus, atliko įvairias užduotis bei šoko. Susipažinimo vakarą padėjo organizuoti neformali jaunimo organizacija „VIA“ (Emilija Kuisytė, Ieva Skvirbaitė, Arevika Ambarcumian, Paulius Žvirblis, Jokūbas Kuisys ir Arijus –Zenonas Lankauskas).

Ypač įdomi buvo kelionė į Klaipėdą ir Nidą. Klaipėdoje keliauninkai aplankė Lietuvos Jūrų muziejų bei stebėjo delfinų pasirodymą. Atvykę į Nidą ir užkopę ant Parnidžio kopos mokiniai gėrėjosi atsivėrusiu Kuršių marių ir Baltijos jūros vaizdu, taip pat apžiūrėjo Saulės laikrodį, o vėliau turėjo galimybę pasivaikščioti po Nidos miestą.

Penktadienį gimnazijoje vyko „Tarptautinės robotų kovos“, kurias organizavo IT mokytoja Rasa Antanaitienė. Kova vyko tarp komandų, kurias sudarė mokinių mainų programos dalyvių poros. Trys geriausios komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Po robotų varžybų mokinių laukė išbandymai gimnazijos sporto aikštėje. Sporto popietę organizavo kūno kultūros mokytojai Loreta Gečienė ir Stanislovas Balčėnas. Mokiniai dalyvavo estafetėse, žaidė krepšinį, futbolą, tinklinį. Buvo smagu, nes visas rungtis laimėjo DRAUGYSTĖ.

Ši mokinių ir mokytojų iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagė buvo ypatinga, nes šiais metais gimnazijos mini 25-erių metų draugystės sukaktį.

Atėjo ilgai laukta diena — rugsėjo 15-oji, kuriai ruošėsi visa mokyklos bendruomenė. Tą dieną gimnazijoje vyko šventinis renginys, skirtas gimnazijų draugystės 25-erių metų sukakčiai paminėti. Šia proga Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija pasipuošė Lietuvos, Vokietijos ir Europos Sąjungos vėliavomis, o prie įėjimo esantis užrašas HERZLICH WILLKOMMEN (SVEIKI ATVYKĘ), kurį pagamino technologijų mokytojas Valdas Gečas, sveikino visus atvykstančius.

Šventėje dalyvavo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, svečiai iš Bad Iburgo Brigitte ir Dieter Niemczyk, Karl-Heinz Theissig ir Maria Baumhoff, Irene ir Fritz Wellmann, pirmosios mokinių mainų programos dalyvės Nomeda Skliuderienė (Kariniauskaitė), Vilija Kairytė, Lina Mikštienė (Žuklijūtė) ir Loreta Skvirbienė (Mikšaitė), buvusi bendradarbiavimo su Bad Iburgo gimnazija  vadovė Nijolė Gluškova, buvę ir esami mokinių mainų programos dalyviai, jų tėveliai, gimnazijos mokytojai, draugystės rėmėjai ir daug kitų garbingų svečių. Iškilmingą renginį pradėjo skambantys Lietuvos ir Vokietijos himnai. Šventėje taip pat skambėjo nuoširdžios kalbos. Kiekvienoje buvo kalbama apie šviesios atminties mokyklų draugystės iniciatorių, pradininką ir jos sielą Wernerį Kiupelį, kuris 2018 m. rugpjūčio 15 d. mirė. Iki paskutinės gyvenimo minutės jis tikėjo, kad dalyvaus šioje jubiliejinėje šventėje, ir jai ruošėsi. Wernerio Kiupelio kalbą perskaitė buvęs Bad Iburgo gimnazijos mokytojas, dabar aktyvus draugystės rėmėjas dr. Dieter Niemczyk. Klausantis ne vienam nuriedėjo ašara... Visi kalbėjusieji dalinosi prisiminimais, prisiminė Anapilin iškeliavusius abiejų mokyklų mokytojus, vadovus bei draugystės rėmėjus. Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis džiaugėsi gyvuojančia mokyklų draugyste ir įteikė padėkas Nijolei Gluškovai, Juozui Žuklijai bei Loretai Skvirbienei už asmeninį indėlį, iniciatyvą ir geranorišką bendradarbiavimą puoselėjant draugiškus ryšius tarp Pagėgių ir Bad Iburgo miestų bendruomenių. Pirmosios mokinių mainų programos dalyvės ne tik dalinosi prisiminimais, bet ir dėkojo už įgytą neįkainojamą patirtį ir išsipildžiusias svajones. Šventės pabaigoje gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas įteikė padėkas bei atminimo dovanėles svečiams iš Bad Iburgo bei draugystės rėmėjams. Bad Iburgo gimnazijos delegacijos vadovai įteikė Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriui abiejų gimnazijų draugystę simbolizuojančią lentą, kurią sukūrė mokiniai kartu su dailės mokytoju. Bendradarbiavimo su Bad Iburgo gimnazija vadovės Loreta Skvirbienė ir Gitana Degutienė buvusių, esamų ir būsimų mokinių mainų programos dalyvių vardu padovanojo PAMG ir GBI vadovams bei Wernerio Kiupelio žmonai Heidi Kiupel draugystės vėliavas, kuriose pavaizduoti abiejų mokyklų logotipai bei Lietuvos ir Vokietijos valstybių vėliavos. Iškilmingą šventę vainikavo gimnazijos mokinių Ievos Skvirbaitės ir Kristinos Šeputytės sukurtas dokumentinis filmas „Draugystės tiltas — Freundschaftsbrücke“.

Renginio šventinę nuotaiką padėjo sukurti lietuvių liaudies šokius šokę mokiniai (vad. Aušra Zongailienė), Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklos merginų vokalinio ansamblio ir solisto Roko Kondroto atliekamos dainos (vad. Regina Pilkionienė ir Evelina Norkienė) bei gimnazijos IIbg klasės mokinių instrumentinė kompozicija (vad. Irena Ubartienė).

Pasibaigus iškilmėms gimnazijoje šventės dalyviai įsiliejo į šventinę miesto eiseną ir dalyvavo Pagėgių krašto šventėje „Pagėgiai laiko labirintuose“.

Po šventinio savaitgalio mokinių mainų programos dalyviai aplankė Pagėgių krašto lankytinas vietas — Rambyno kalną bei Raganų eglę Vilkyškiuose. Antradienį visi keliavo į Taurų pramogų parką, kur turėjo galimybę  išbandyti savo fizines jėgas bei ištvermę.

Svečių iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagei artėjant prie pabaigos gimnazijoje buvo organizuota projektinė veikla „Draugystės knyga 2018“, kuriai vadovavo IT mokytojos Rasa Antanaitienė ir Eglė Bergner. Mokiniai kūrė draugystės knygą, kurioje fiksavo savo patirtus įspūdžius bei iliustravo juos susitikimo nuotraukomis.

Pailsėję po kūrybinių kančių, patirtų kuriant knygą, mokiniai vakare susirinko Pagėgių savivaldybės Kultūros centre, kur žiūrėjo filmą „Jūros periodo parkas. Kritusi karalystė“  (2018 m.).

Na, o paskutinę viešnagės dieną draugai praleido Ventėje, kur apžiūrėjo paukščių žiedavimo stotį, senąjį švyturį bei mėgavosi nuostabiu vaizdu.

Draugų iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose vainikavo atsisveikinimo vakarėlis, kurį organizavo neformali jaunimo organizacija „VIA“. Vakarėliui baigiantis į dangų kilo dangaus žibintai, o kartu su jais — svajonės, linkėjimai ir viltis vėl susitikti.

Už pagalbą organizuojant mokinių ir mokytojų delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkojame mokinių, priėmusių svečius, tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriui Vaclovui Navickui, gimnazijos bendruomenei, Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorei Dainorai Butvydienei, Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklai, Pagėgių savivaldybės Kultūros centrui, Pagėgių Kredito unijai, Pagėgių savivaldybės tarybos nariui ir ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“ direktoriui Remigijui Kelneriui, Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Edvinui Kriščiūnui, neformaliai jaunimo organizacijai „VIA“ bei visiems geros valios žmonėms.

 

Loreta Skvirbienė,

vokiečių k. ir lietuvių k. mokytoja,

bendradarbiavimo su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija vadovė

 
Atgal   Spausdinti