Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2017-12-01 -
Pagėgiuose lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvoje

 Lapkričio 28 d. Pagėgių savivaldybėje lankėsi Jo Ekscelencija Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda. Vizito tikslas – pažintinis, kurio metu ambasadorius norėjo susipažinti su Pagėgių savivaldybės vadovais, o kartu ir pamatyti Pagėgių kraštą.

Pasak ambasadoriaus, į Lietuvą per metus atvyksta apie 20 tūkst. Japonijos turistų, tačiau dauguma turistų aplanko ir pamato tik didžiuosius Lietuvos miestus. Ambasadorius noras ir tikslas, kad Japonijos turistai turėtų galimybę pamatyti ne ką mažiau įdomius ir šalies regionus.


 

Susitikimo metu Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis trumpai pristatė bendrą Pagėgių savivaldybės situaciją, aptarė esmines mažos savivaldybės problemas ir specifiką bei pakvietė pažinti savitą šio krašto kultūrą ir tradicijas.

Kelionė kultūros labirintais prasidėjo Pagėgių savivaldybės kultūros centre, kuriame svečiai galėjo pamatyti dalelę savitos šio krašto kultūros. Kultūros centro kolektyvas svečius sutiko su duona ir daina. Ansamblis „Kamana“ atliko šio krašto dainą (užrašė Martynas Jankus) „Laukiau baltų svetelių“. Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė pristatė spalvingą ir dinamišką šio krašto kultūrinį gyvenimą, šiek tiek tradicijų ir šio krašto tautinį kostiumą. Iš kultūros centro svečiai buvo palydėti dar viena Martyno Jankaus užrašyta daina „Vai kur nužėgliuos...“ (Bitėnai).

Po apsilankymo kultūros centre svečiai buvo pakviesti susipažinti su Viešosios bibliotekos veikla, jos erdvėmis ir čia puoselėjamu švietėjišku gyvenimu.

Apsilankius bibliotekoje, kultūros pažinimas tęsėsi Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejuje, kuriame išsamų pasakojimą apie sudėtingą ir labai savitą šio krašto istoriją pasakojo muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Vizito muziejuje metu Jo Ekscelencija Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda pasirašė „Amžinojoje Rambyno kalno knygoje“. Po pasirašymo knygoje, pagal seną šio krašto tradiciją svečiui, ant dešinės rankos, buvo užrišta austa juosta – draugystės ir pagarbos ženklas.

Krašto ir kultūros pažinimas baigėsi ant padavimais ir legendomis apipinto šventojo Rambyno kalno, kur VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė pasakojo apie šios šventvietės legendą, aukuro prasmę ir simboliką bei čia švenčiamas tradicines Jonines.

 

Nuotraukos iš vizito

 

Japonijos ambasadoriaus Toyoei Shigeeda padėka

Mero patarėja Rita Vidraitė
Nuotraukos Astos Andrulienės 

 

 
Atgal   Spausdinti