Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-07-10 -
Šimtmečio Tautinė giesmė laikant 1000 kvadratinių metrų trispalvę

Ypatinga buvo liepos 6-oji Pagėgiuose.

Kasmet pagėgiškiai vis gausiau dalyvauja Pagėgių bendruomenės organizuojamoje Valstybės dienos minėjimo šventėje. Ji tampa vis išradingesnė, šventės koordinatorių Edmundo Inciaus ir Svetlanos Musvydienės iniciatyvomis papildoma vis naujomis veiklomis.


Daugiau nuotraukų iš renginio rasite ČIA

Šiemet pagėgiškiai buvo nustebinti profesionalių dailininkų darbų paroda. Savaitę iki šventės vykusio plenero dalyviai, dailininkai-profesionalai: Skaidrė Butnoriutė, Nijolė Kupelytė, Adelė Kasputienė, Augenis Kasputis, Kazys Bimba, Gintaras Palemonas Janonis, Saulius Kruopis nutapė įvairius miesto objektus, vaizdus ir nudžiugino žiūrovų akis spalvingais, žaismingais kūriniais.

Miesto parke dviračių žygio dalyvius „pamankštino“ ir žygiui paruošė koordinatorė Svetlana. Apšildę raumenis dviratininkai pasiskirstė vykti į Stoniškius, Lumpėnus, Piktupėnus, Kentrius ir Panemunę. Ši iniciatyva kilo Pagėgių bendruomenės ataskaitiniame susirinkime, kur seniūnas Dainius Maciukevičius pasiūlė įdomiau organizuoti žygį, o būtent - nuvažiuoti į kitas bendruomenes, pabendrauti su žmonėmis ir kartu atvykti prie kultūros centro. Ši idėja labai pasiteisino, nes šiose vietovėse atvykusiųjų laukė bendruomenių atstovai: dviratininkai išradingai pasitikti: pavaišinti, pasiūlyta dalyvauti viktorinose, atlikti linksmus uždavinius, žaidimus, atgal grįžtant prisijungė vietos dviratininkai. Smagiai pabendrauta, nutiesti šilti bendrystės tiltai. Pasak S. Musvydienės, žygyje užsiregistravo 181 dalyvis. Vyriausiam vyrui Bulsiui Vytautui sukako 80 metų, vyriausiai moteriai Urbonienei Stasei 75 metai, jauniausia dalyve tapo 3 metų Juškevičiūtė Andrėja. Gausiausiai dalyvavusi  šešių narių šeima buvo Orlovai: Rūta, Petras, Ligita, Dalia, Deimantė ir Justė. Labai buvo malonu tarp dviratininkų pamatyti mūsų žymų kraštietį, profesionalų sportininką Raimondą Rumšą.

Grįžus į Pagėgius, prie kultūros centro darbščiųjų Neįgaliųjų draugijos šeimininkių dėka visų pavargusių iš kelionės laukė skanūs naminiai patiekalai: smaguriavome rūgštyniene, kiaušiniene, arbata.

Nuoširdžią padėką už pagalbą organizuojant šventę Edmundas Incius taria, Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių socialinių paslaugų centrui, Pagėgių savivaldybės kultūros centrui, Pagėgių Neįgaliųjų draugijai, Lietuvai pagražinti draugijai, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijai „Nemunas“, Pagėgių dviratininkų klubui, Pagėgių Vydūno viešajai bibliotekai, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijai, Pagėgių seniūnijai, VšĮ „Pagėgių krašto turizmo informacijos centrui“, Pagėgių kredito unijai, Pagėgių policijos komisariatui, saugos tarnybai UAB „Rimsauga“, Romanui Ambrozai, Dariui Ciganui, Danutei ir Vaclovui Kasnauskams, Ernai ir Petrui Vaišvilams, Pagėgių parapijos Šv. Kryžiaus klebonui Kaziui Žutautui, Pagėgių evangelikų-liuteronų parapijos labdaros organizacijai „Pagėgių Sandora“. Šių bičiulių dėka šventės tampa įsimintinos ir gražios.

Susirinkusiuosius sveikino iš Šimtmečio Dainų šventės grįžęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kuris antrino Pagėgių savivaldybės Nevyriausybinių oranizacijų koordinatoriui Edmundui Inciui ir kalbėjo, kad sutelktas darnus darbas visada duoda gražių vaisių, o būtent sutelktumo ir gražaus bendradarbiavimo ir reikia Lietuvai. Susirinkusiuosius taip pat sveikino Dainų šventėje dalyvavę šokėjai, jų vadovė Gražina Paliokienė ir Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė. Švente ir visais susirinkusiais džiaugėsi ir Valstybės dienos proga sveikino Pagėgių evangelikų liuteronų bažnyčios pirmininkas, šventės rėmėjas Petras Vaišvila. Tvirtybės ir vienybės ąžuolo vainikais apdovanoti varduvininkai Mindaugai ir dailininkų plenero dalyviai.

Himnas po vieną neskamba, jam reikia būrio nuoširdžiai, patriotiškai nusiteikusių, bendrą istoriją, bendras šaknis, bendrą valstybę turinčių žmonių. Tokie ir pasijutom belaikydami 1600 kvadratinių metrų trispalvę. Su tokiais prakilnumo ir iškilmingumo jausmais ir giedojome savąją giesmę. Vėliavą laikė arti dviejų šimtų žmonių, neabejingų savo kraštui, Lietuvai ir pasauliui. Po tautinės giesmės skambėjo liaudiškos dainos, po gražių fejerverkų šventiškai apsikabinta, pasilinkėta prasmingo kito Valstybės šimtmečio. O aitvarais pakelta ir apšviesta istorinė valstybės vėliava, dar ilgai plevėsuojanti tamsiame danguje, kiekvieną parlydėjo namo ir pripildė širdis šventinio pakylėtumo jausmo. Jausmo, kad ir gyventi ir dirbti geriausia savo namuose – Lietuvoje - kur esi savas tarp savų.


Vyriausioji specialistė kultūrai
Ingrida Jokšienė

Nuotraukos
Astos Andrulienės


 
Atgal   Spausdinti