“Atliekų kultūra” egzaminas 2022

Šių metų balandžio 28 d. UAB „VAATC“ jau trečią kartą kvies visus Lietuvos gyventojus dalyvauti „Atliekų kultūros“ egzamine ir specialioje platformoje pasitikrinti žinias atliekų tvarkymo srityje, rūšiavimo, atliekų mažinimo, perdirbimo klausimais. VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“, kurio pagrindinis tikslas yra tapti miestu be atliekų, siekdamas skirtingų regionų gyventojų aktyvesnio įsitraukimo ir šiais metais tampa šio aktualaus projekto partneriu ir ragina visus drąsiai dalyvauti ir išbandyti savo jėgas.

Praėjusiais metais „Atliekų kultūros“ egzaminą išbandė apie 14 tūkst. dalyvių iš visų Lietuvos savivaldybių. Egzamine gausiai dalyvavo ugdymo įstaigos – 2021 m. savo žinias patikrino moksleiviai iš 252 mokyklų, o 2020 – iš 331 mokyklų.

Projekto organizatoriai UAB „VAATC“ džiaugiasi, kad „Atliekų kultūros“ egzaminas tampa įprastų pamokų mokyklose papildymu tiek mokiniams, tiek ir jų mokytojams. Klimato krizės ir resursų tausojimo kontekste labai svarbu, kad moksleivių ugdymo procese daugiau dėmesio būtų skirta aplinkos tausojimui, atliekų sistemos supratimui ir veikimui žiediškai. Nemažiau svarbu ir tai, kad egzaminas yra puikus būdas sudominti aplinkosaugos idėja ir vyresnius šalies gyventojus.

Šiais metais egzamino testai bus parengti trims amžiaus grupėms: 1–4 kl., 5–10 kl., 11 kl. ir vyresniems. Tobulinant egzamino vykdymo informacinę sistemą, siekiama patogiausios gyventojams dalyvavimo egzamine sistemos (atkreiptinas dėmesys, kad dabartinis egzamino svetainės internetinis adresas www.delfi.lt/apps/ak-egzaminas/ dėl sisteminių atnaujinimų keisis), todėl registruojantis egzaminui bus sukuriama asmeninė paskyra, kurioje bus galima matyti savo rezultatus bei atsisiųsti diplomą, o mokytojai galės patys užregistruoti savo mokinius bei matyti jų rezultatus. Šių metų „Atliekų kultūros“ egzamino naujovė –  galimybė egzamine registruotis ir įmonėms. Bus įdiegta galimybė sukurti įmonės paskyrą, pakviesti dalyvauti įmonės darbuotojus ir matyti jų rezultatus.

Projekto organizatorius UAB „VAATC“. Projektą globoja – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Projekto partneriai – šalies regioniniai atliekų tvarkymo centrai: Kauno RATC, Klaipėdos RATC, Panevėžio RATC, Šiaulių RATC, Tauragės RATC, Utenos RATC.

Dalintis
Skip to content