Regioninės politikos forumas 2022 vyko Anykščiuose 

Rugpjūčio 25 d. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos organizuojamame Regioninės politikos forume 2022, kuris šiemet vyko Anykščių menų inkubatoriuje. Forume dalyvavo savivaldybių merai, savivaldybių, regionų plėtros tarybų, Vyriausybės, Seimo ir verslo, profesinių sąjungų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, sociologai ir ekonomistai, Lietuvos ir užsienio mokslininkai bei ekspertai.  

Forume aptartos pasaulinės ir Lietuvos tendencijos, diskutuota, kokios yra šiandieninės galimybės regionų plėtrai ir kaip regionai geba jomis pasinaudoti, bei kaip atrodys  regionai po 30 metų.

„Pastaraisiais metais regionams sukūrėme dvigubai didesnes galimybes – patvirtinta regionų plėtros programa, kurios biudžetas 1,6 mlrd. eurų, startavo ir europinė 2021–2027 m. ES fondų investicijų programa. Labai svarbu šiuos pinigus paversti papildomomis galimybėmis mūsų žmonėms,  o ne formaliai „įsisavinti“. Taip pat jau dabar laikas galvoti, kas bus po 30 metų, jeigu demografinės prognozės pasitvirtins ir būsime priversti pereiti prie sidabrinės ekonomikos“, – teigia VRM ministrė A. Bilotaitė.

Forume pristatyta Strategija Lietuva – 2050  bei aptarta, kokia vieta ir  vaidmuo ateities valstybėje tenka savivaldai ir regionams, Lietuvos ir užsienio ekspertai dalinosi įžvalgomis apie tai, kaip spręsti senstančios visuomenės iššūkius, pasinaudojant sidabrinės ekonomikos galimybėmis.

Dalintis
Skip to content