Rugsėjo 14 d. Pagėgiuose bus minima pirmoji Vilko vaikų atminimo diena. Tai bus svarbi ir iškilminga diena, kurios metu tikimasi sulaukti daugybe garbingų svečių. Artėjant šiai datai Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius susitiko su renginio organizatoriais aptarti šios dienos organizacinius klausimus. Susitikime dalyvavo: Istorikė, VšĮ Atminties tiltai direktorė, Pagėgių kultūros ambasadorė diasporai Rūta Matimaitytė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Jokšienė, Pagėgių savivaldybės Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė – Jasevičienė, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė.
Šiemet LR Seimas pritarė siūlymui, kad Vilko vaikų atminimo diena būtų įtraukta į atmintinų dienų sąrašą. Rugsėjo 14 d. pasirinkta, nes buvę Rytprūsių krašto vokiečių vaikai 1991 m. rugsėjo 14 d. pirmą kartą organizavo susitikimą Klaipėdoje. Ši data tapo simboliniu lūžiu, leidusiu Vilko vaikams siekti trauminės patirties socialinio pripažinimo ir teisingumo Vokietijoje. Siekiant aktualizuoti Vilko vaikų atminimą tikimasi, kad ši nauja atmintina diena prisidės prie Lietuvos įvaizdžio gerinimo, kultūrinių ryšių su Vokietija stiprinimo, bendrų tarptautinių mokslinių ir kultūrinių veiklų organizavimo.
1991 m. Rytprūsių krašto vokiečių vaikai įregistravo vokiečių bendriją „Edelweiss“, nuo 1993 bendrija pavadinta „Edelweiss-Wolfskinder“. Svarbiausias šios bendrijos tikslas iki šiol yra ieškoti Lietuvoje likusių „vilko vaiko“ dalią patyrusių žmonių, padėti jiems sužinoti ir juridiškai įregistruoti tikruosius gimimo metus, gimimo vietas, vardus ir pavardes, surasti gimines Vokietijoje ir padėti gauti Vokietijos Federacinės Respublikos pilietybę. Be šių pagrindinių socialinių klausimų, bendrija vykdo ir švietėjišką veiklą: propaguoja vokiečių kultūrą, padeda bendrijos nariams, jų vaikams ir vaikaičiams išmokti vokiečių kalbos, pažinti Vokietijos krašto kultūrą ir istoriją.
1992 m. birželio 20 d. Mikytuose, kryžkelėje tarp Rytų Prūsijos ir Lietuvos, buvo pašventintas paminklinis kryžius nužudytiems ir nuo bado mirusiems Rytų Prūsijos gyventojams atminti. 2014 m. birželio 13 d. vietoj seno kryžiaus buvo pastatytas naujas. Šis atminimo kryžius buvo pastatytas ilgamečio bendrijos „Edelweiss- Wolfskinder“ globėjo ir rėmėjo, Lietuvos garbės konsulo Vokietijos Federacinės Respublikos Badeno – Viurtembergo federalinėje žemėje barono Wolfgango Frhr. von Stetteno lėšomis ir iniciatyva. Šalia naujojo kryžiaus buvo pasodinti du medeliai – ąžuoliukas ir vyšnaitė, skirti nuolatiniams bendrijos rėmėjams: labdaros fondo „Stauder-Stiftung“ ir ponios Marijos Klaros Kraft-Kierspel garbei už aukas ir nuolatinę paramą bendrijai.