Vilniuje vyko baigiamasis susitikimas su EBPO ekspertais iš Suomijos, kurio metu pristatyti siūlymai Tauragės regiono savivaldybėms

Pagėgių savivaldybės taryba kartu su Šilalės, Jurbarko, ir Tauragės rajonų savivaldybių tarybomis patvirtino Tauragės regiono 2023 – 2029 m. funkcinės zonos strategiją, kuri parengta, siekiant nustatyti Tauragės regiono savivaldybėms svarbius bendrus probleminius klausimus, paskatinti savivaldybes veikti drauge, kartu su socialiniais partneriais ir bendruomenių atstovais ieškoti bendrų regionui ar jo daliai sprendinių, efektyviau pritraukti investicijas ir teikti viešąsias paslaugas.

Dėl vykdomo projekto Tauragė+ ir galimybės regione pritaikyti Suomijos patirtį sveikatos ir socialinių paslaugų teikime, Tauragės regiono savivaldybės buvo pakviestos dalyvauti Centrinės projektų valdymo agentūros kartu su Vyriausybės kanceliarija įgyvendinamame projekte, kurį finansuoja Europos Komisija ir kurio paslaugos tiekėjai yra Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) (toliau – Projektas).

Rugsėjo 19 d. Vilniuje vyko baigiamasis 2023-2024 metais vykdyto Projekto susitikimas, kurio tikslas – išgirsti EBPO ekspertų iš Suomijos siūlymus, kuriuos būtų galima pritaikyti Tauragės regione, teikiant gyventojams kokybiškas sveikatos ir ilgalaikės priežiūros paslaugas bei supažindinti su parengtomis sveikatos ir socialinių paslaugų prieinamumo ir tobulinimo rekomendacijomis nacionaliniu ir regioniniu lygmeniu.

Renginio metu EBPO ekspertai atkreipė dėmesį, kad Tauragė+ funkcinės zonos savivaldybės susiduria su iššūkiais, susijusiais su gyventojų senėjimu ir mažėjimu bei išsibarstymu, medicinos specialistų trūkumu, nepakankamomis investicijomis į sveikatos priežiūros įstaigas ir įrangą, todėl kyla problemų dėl paslaugų kokybės ir prieinamumo. Remiantis dviejų pasirinktų paslaugų Tauragė+ funkcinėje zonoje analize, regione yra daug erdvės bendradarbiavimo iniciatyvoms, todėl buvo aptarta, kaip toliau būtų galima organizuoti savivaldybių bendrų paslaugų teikimą pirminės sveikatos priežiūros ir ilgalaikės priežiūros paslaugų srityse. Renginyje taip pat pristatyta bendrų savivaldybių paslaugų teikimo patirtis ir kokią įtaką viešųjų paslaugų efektyvumui, kokybei ir prieinamumui turi savivaldybių bendradarbiavimas tokiose šalyse, kaip: Čekija, Danija ir Suomija.

Baigiamajame Projekto susitikime dalyvavo Pagėgių savivaldybės atstovai: Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, Savivaldybės administracijos patarėja (sveikatos reikalų koordinatorė) Kristina Tutlienė, Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centro direktorė Vitalija Ivanauskienė, Pagėgių socialinės globos namų direktorė Lina Karnauskienė.

Dalintis
Skip to content