Pagėgiuose praūžė miesto šventė

„Pagėgiuose to dar nebuvo! Šventė buvo fantastiška“ po renginio kalbėjo besiskirstantys pagėgiškiai ir miesto svečiai. Šeštadienio rytą sportinėmis varžybomis startavusi Pagėgių miesto šventė vakarą užbaigė nuspalvinusi dangų įspūdingais fejerverkais.

Sportinės varžybos

12 val. daugiau kaip penkios dešimtys bėgikų startavo tradiciniame bėgime Mikytai – Pagėgiai. Beveik trijų kilometrų distanciją greičiausiai įveikė šilutiškis Naglis Kuturys, merginų grupėje pirma buvo šilutiškė Kamilė Stankutė. Vaikų iki 12 metų grupėje pirmąsias vietas iškovojo Luka Lukošiūtė ir Danielius Puodžiūnas, amžiaus grupėje iki 16 metų apdovanojimai už pirmąją vietą įteikti šilutiškiams Godai Šiaudvitytei ir Nojui Petraičiui. Moterų grupėje iki 35 metų pirmos vietos taurė ir medalis atiteko pagėgiškei Ritai Gečienei, vyrų grupės prizininku tapo Antanas Musvydas iš Panemunės.

Bėgikus viešosios įstaigos „Sporto ir turizmo centro“ įsteigtais prizais ir atminimo medaliais apdovanojo Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotojas Edgaras Kuturys, tarybos narys ir sportinių varžybų iniciatorius Remigijus Špečkauskas.

Po pietų reakciją ir rankos miklumą išmėgino stalo teniso entuziastai, o į krepšinio turnyrą 3×3 susirinko rekordinis komandų skaičius. Dėl mero taurės varžėsi net 12 komandų iš Tauragės, Šilutės ir Pagėgių. Teniso rungties ir krepšinio turnyro nugalėtojai iškilmingai apdovanoti vakarinės miesto šventės dalyje miesto stadione.

Stalo teniso varžybos pirmąją vietą iškovojo Pagėgių komanda (Darius Rumšas, Redas Rimkus) antrąją vietą iškovojo komanda iš Natkiškių (Elvyra Šulcienė, Zigmas Gaubys, Edvinas Kriščiūnas), treti liko vilkyškiečiai (Evelina Popendikytė-Stonienė, Apolinaras Petrauskas, Valdas Štuikys ir Virginijus Vosylius).

Krepšinyje mero taurė atiteko komandai „Candyshop“ (jungtinė Pagėgių ir Kauno komanda), antros vietos taurė ir medaliai atiteko „Drakonų“ komandai iš Lumpėnų. Trečios vietos nugalėtojai tapo komanda pasivadinus „Aukštumalės krantas“ (Šilutė).

Panemunėje – jautrus atminimas

Šeštadienį Panemunės miestelyje atidengta angelo skulptūra (autorius Zenonas Kinkys) skirta „Vilko vaikams“ atminti. „Vilko vaikai“ – itin specifinė vaikų grupė, patyrusi be galo sudėtingas aplinkybes ir sąlygas, badą, prievartą ir kitus sunkumus. Tai vaikai iš Vokietijos dalies, vadinamos Rytų Prūsija, Karaliaučiaus krašto, 1944–1948 m. atskirti nuo šeimų arba likę našlaičiai. Jų buvo apie 7000. Iki šių dienų gyvų išliko apie 30. Renginyje dalyvavusi viena iš vilko vaikų tauragiškė Ela (Elena) Matimaitienė padėkojo idėjos iniciatoriams ir vykdytojams už gražią ir prasmingą iniciatyvą. Pagėgių savivaldybė meras Vaidas Bendaravičius palinkėjo, kad tokių baisumų, kokius teko išgyventi „Vilko vaikams“, netektų patirti nei mums, nei ateinančioms kartoms.

Kartu atidarytas Panemunės bendruomenės parkas, kuriame sutvarkyta aplinka, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, sumontuoti lauko treniruokliai.

Jurginų pasaulis

Šeštadienį Pagėgių kultūros centre atidaryta gėlininkės Dijanos Sudeikienės gėlių paroda „Diagnozė – jurginai“. Lankytojai stebėjosi nuostabių gėlių formomis ir spalvomis. Parodoje pristatyta daugiau kaip 100 jurginų rūšių!

„Tai kaip ir gyvenimo būdas. Darbo reikia įdėti labai daug, tačiau rezultatas viską atperka“, parodos atidarymo metu sakė D. Sudeikienė.

Padėkos žodžius autorei tarė Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius, Seimo narys Ričardas Juška, Pagėgių kultūros centro direktorius Sigitas Kancevyčius.

Didžioji scena

Pavakare renginio šurmulys persikėlė į miesto stadioną. Čia žiūrovų jau laukė įsikūrę prekeiviai, tautodailininkai. Technikos mėgėjai smalsiai apžiūrinėjo senų automobilių parodą, norintys pamiklinti ranką galėjo dalyvauti metimo į krepšį rungtyje ar akies taiklumą išbandyti tire.

Vaikams taip pat nebuvo kada nuobodžiauti – jų laukė batutų pilis ir koncertinė programa „Išdaigos burbulų šalyje“, kurią atliko trio iš Šiaulių „Trys draugai“. Ant scenos lipo ir vietos jaunieji talentai, kurie atliko įvairius muzikinius kūrinius: konkurso „Dainų dainelė“ laureatas solistas Matas Sragauskas, dviejų respublikinių ir vieno tarptautinio konkurso Lenkijoje II vietos nugalėtoja Gabija Sragauskaitė, respublikinio ir tarptautinio konkurso I vietos nugalėtoja akordeonistė Julija Paleckytė, konkurso „Dainų dainelė“ laureatės Kotryna Norkutė ir EvitaPilkionytė, trimitininkas Lukas Petkevičius su koncertmeistere Marina Dvarvitene. Dvi dainas atliko visų ant scenos pasirodžiusiųjų solistų mokytoja Regina Pilkionienė. Ant scenos skambėjo ir Mildos JašinskaitėsJasevičienės atliekamos dainos.

Pasidžiaugta šeimų pagausėjimu

Meras Vaidas Bendaravičius ir Pagėgių seniūnijos seniūnas Dainius Maciukevičius pagerbė ir apdovanojo šiais metais šeimos pagausėjimo susilaukusius pagėgiškius. Minkštos dovanos ir gėlės įteiktos aštuoniolikai šeimų.

Apdovanoti ir trys geriausi Pagėgių krašto ūkininkai, atsiminimo dovanas jiems įteikė savivaldybės tarybos narys, ūkininkas Remigijus Kelneris.

Gražių akimirkų visiems susirinkusiems linkėjo Seimo narys Ričardas Juška, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Arūnas Vaškevičius, Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas. Pagėgiškius atvyko pasveikinti ir gretimų rajonų savivaldybių atstovai: Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, Šilalės savivaldybės administracijos direktorius Tadas Bartkus.

Žvaigždžių desantas

Pasibaigus oficialiai sveikinimų ir padėkų daliai ant scenos lipo vienos ryškiausių šalies atlikėjų. Daugumai gerai pažįstamas dainas atliko Ruslanas Kirilkinas, Natalija Bunkė kartu su „Tinadance“ šokėjomis ir scenos ikona Džordana Butkutė. Skambant paskutiniams muzikos akordams Pagėgių dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.

Sekmadienį pagėgiškiai buvo kviečiami į parapijos Titulinius šv. Kryžiaus atlaidus. Šv.Mišios skirtos Pagėgių kraštui bei jo žmonėms. Pagėgių šventė užbaigė atlikėjų Andželos Mickutės ir pianisto Kęstučio Paulaičio koncertas.

Renginį organizavo Pagėgių kultūros centras, VŠĮ „Sporto ir turizmo centras“. Šventės partneris – Pagėgių seniūnija. Pagrindiniai renginio rėmėjai – Pagėgių savivaldybė, UAB LT Energija, AB Vilkyškių pieninė, UAB Amberwind, restoranų tinklas „Odessa“.


Dalintis
Skip to content