Paukščiams apsaugoti kovo 15–rugpjūčio 1 d. – draudimas kirsti ir genėti saugotinus medžius

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., galioja draudimas kirsti ir genėti saugotinus medžius. Šį draudimą numato Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarka.

Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Elona Pipiraitė sako, kad pagal šią tvarką saugotiniems priskiriami medžiai, kurie pagal augimo vietą, rūšį ir matmenis atitinka Vyriausybės patvirtintus kriterijus, taip pat dendrologiniu, ekologiniu bei estetiniu požiūriu vertingi ir reikšmingi kultūros paveldui bei kraštovaizdžiui, atitinkantieji aplinkos ministro nustatytus kriterijus ir savivaldybės institucijos sprendimu paskelbti saugotinais. 

„Yra tik kelios šio draudimo išimtys. Jis netaikomas tada, kai kyla grėsmė žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui.

Kita išimtis – kai pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių“, – aiškina E. Pipiraitė.

Tačiau būtina atkreipti dėmesį, priduria aplinkosaugininkė, kad net ir tai atvejais, kurie tvarkoje nurodomi kaip išimtys, šie darbai gali būti vykdomi  tik turint savivaldybės leidimą kirsti, persodinti ar kitaip pašalinti, genėti saugotinus medžius ir krūmus.

Saugotinus medžius leidžiama genėti, jeigu genimų šakų skersmuo (pjūvio vietoje) yra ne didesnis kaip 5 cm.

Aplinkos apsaugos departamento informacija

Dalintis
Skip to content