Tradicinio bėgimo „Mikytai-Pagėgiai“ rezultatų apžvalga

Dar visai neseniai Pagėgiuose nuvilnijo miesto šventė pasivadinusi „Pagėgiams – 715“. Netrūko ir sportinių rungčių. Pagėgių miesto šventės šurmulį pradėjo tradicinio bėgimo Mikytai – Pagėgiai dalyviai. Kiek vėliau išmušė sporto aistruolių valanda pradinės mokyklos stadione ir krepšininkams.

Norinčių dalyvauti vis populiarėjančiame tradiciniame bėgime ,,Mikytai – Pagėgiai“ prie starto linijos stojo penkiasdešimt septyni greitakojai iš Tauragės, Šilutės, Mažeikių bei Pagėgių savivaldybės: Natkiškių, Stoniškių, Lumpėnų, Vilkyškių, Šilgalių, Panemunės, Genių ir kt.

Lydimi policijos ekipažų, tuoj pirmieji bėgikai pasiekė finišo tiesiąją, kur juos plojimais pasitiko šventės dalyviai ir teisėjų brigada vadovaujama Leono Mišeikio. Netrukus buvo suvesti bėgimo rezultatai keturiose amžiaus grupėse.

Mergaičių iki 12 metų amžiaus grupėje jauniausia šios grupės greitakojai – Liepa Musvydaitė iš Panemunės – įveikusi beveik 3000 m per 14 min. 30 sek.

Berniukų iki 12 metų amžiaus grupės čempionu tapo Mantas Vaisėta, įveikęs distanciją per 12min.  50 sek. Antras atbėgo Motiejus Šerelis – 15 min. 16 sek., tai jauniausias dalyvis (6 metai).

12 – 18 metų greitakojų mergaičių grupėje saulutė šypsojosi Lukai Lukošiūtei iš Šilgalių. Ji savo grupėje buvo nepralenkiama ir atkaklioje kovoje finišo liniją kirto pirma (12 min. 12 sek.) aplenkusi Šilutiškę Agnę Naruševičiūtę (13 min. 32 sek.) ir trečią vietą užėmusią šilgališkę Evą Merkelytę (13 min. 57 sek.).

Tarp berniukų 12- 18 metų amžiaus grupėje greičiausias buvo pagėgiškis Žygimantas Lileikis (9 min. 38 sek.), antrą vietą užėmė stoniškietis  Danielius Puodžiūnas ( 9 min. 47 sek.), o trečias buvo šilgališkis Erikas Merkelis (10 min. 19 sek.).

19-38 metų amžiaus greitakojų merginų ir moterų grupėje pirmąją vietą iškovojo Greta Musvydienė (10min. 09 sek.) iš Panemunės. Antrąją vietą iškovojo Dalia Jurkienė (10min. 38 sek.) iš Šilutės. Trečia vieta atiteko Jurgita Myklebust  (12 min. 38 sek.) iš Tauragės.

Šios grupės vaikinai ir vyrai buvo stipriausi. Jokių šansų savo varžovams nepaliko pagėgiškis Karolis Gečas, distanciją įveikęs per 7 min.12 sek. Antrąją vietą iškovojo Justas Budrikas iš Šilutės (8 min. 29 sek.). Stoniškietis Dovydas Balčytis užėmė trečią vietą, distanciją įveikęs per 8 min. 34 sek.

Vyriausi šio bėgimo dalyviai buvo 38 metų amžiaus ir vyresni. Tarp moterų pirmąją vietą iškovojo tauragiškė Daiva Kaubrienė (10 min. 11 sek.). Antra vieta atiteko taip pat tauragiškei – Ingai Mačaitienei (11 min. 20 sek.). Trečią vietą iškovojo pagėgiškė Rita Gečienė (12 min. 00 sek.).

Vyrų grupėje pirmą vietą iškovojo vilkyškietis Vidas Bukauskas (8 min. 48 sek.), antras buvo Saulius Vaitkus iš Mažeikių (8 min. 57 sek.). Trečią vietą užėmė Arūnas Vladička iš Tauragės (9 min. 47 sek.).

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius visus nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo sportinėmis taurėmis bei medaliais. Vyriausiam bėgimo dalyviui – Zigmui Gaubiui buvo įteikta atminimo taurė. Nepamiršti ir prizinių vietų neiškovoję bėgimo dalyviai – visi apdovanoti  atminimo medaliais.

Šį tradicinį bėgimą organizavo Švietimo, kultūros, sporto ir civilinės metrikacijos vyresn. specialistas Leonas Mišeikis ir Pagėgių seniūnija.