Diena be automobilio Pagėgių savivaldybėje

Rugsėjo 22 d. yra tarptautinė ,,Diena be automobilio“, kurios metu visoje Europoje žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu.

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokia akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Prašome prisidėti ir paraginti savo draugus prisijungti prie šios gražios akcijos ir išsiversti be automobilio nors vieną dieną. Ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu.

Viešojo transporto grafikas: https://www.pagegiai.lt/viesasis-transportas/vietinio-priemiestinio-reguliaraus-susisiekimo-autobusais-marsrutai/

ratas
Dalintis
Skip to content