Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir Pirmosios Ponios Dianos Nausėdienės darbo diena Pagėgių savivaldybėje

Birželio 10 dieną Pagėgių savivaldybėje su darbo vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė.

Šalies vadovas susitiko su Pagėgių savivaldybės vicemere, pavaduojančia merą Ligita Kazlauskiene ir mero komanda, aplankė Mažosios Lietuvos šviesuolių kapus Bitėnų kapinaitėse, lankėsi Martyno Jankaus muziejuje, dalyvavo pilietiškumo pamokoje su Pagėgių Algimanto Mackaus ir Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijų moksleiviais.

Susitikime su šalies vadovu savivaldybėje aptarti Pagėgių savivaldybei aktualūs klausimai švietimo, sveikatos, žemės ūkio, socialinės srities ir kt., išsakytos opiausios problemos, patiriamos dėl regiono demografinių tendencijų ir geografinės padėties. Bitėnų kapinėse šalies vadovas padėjo gėlių ant Mažosios Lietuvos šviesuolių – Vydūno, Valterio Banaičio, Jono Vanagaičio, Martyno Jankaus, Valterio Didžio – kapų. Martyno Jankaus muziejui Prezidentas padovanojo du originalius, anksčiau nežinomus dokumentus – 1905 m. Bitėnuose parengtą M. Jankaus sutarties su vokiečių spaudos mašinų gamyklos atstovais projektą bei 1909 m. Tilžėje tos pačios vokiečių įmonės ir Mikelio Jurgelaičio spaustuvės sudarytą spaudos mašinos pirkimo sutartį, pasirašytą spaustuvininko Enzio Jagomasto. Anot Prezidento G. Nausėdos, šiems vertingiems istoriniams dokumentams saugoti geriausia vieta yra Bitėnų Martyno Jankaus muziejus, kuriam šalies vadovas taip pat palinkėjo tapti lietuviškos knygos muziejumi.

Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė susitiko su savivaldybės socialiniais darbuotojais. Šio susitikimo metu buvo aptartas kokybiškų užimtumo ir socialinių paslaugų užtikrinimas, jų plėtra, teisinės bazės pokyčiai, praktikoje socialiniams darbuotojams kylantys iššūkiai ir galimi jų sprendimo būdai. Pirmoji šalies Ponia lankėsi Vilkyškių Evangelikų liuteronų parapijos vaikų dienos centre, kur susitiko su Vilkyškių, Stoniškių  ir Kentrių vaikų dienos centrų vaikais. Taip pat lankėsi Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos atstovais, Pagėgių krašto bibliotekos lankytojais.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Pirmąja Ponia Diana Nausėdiene taip pat susitiko su Pagėgių savivaldybės gyventojais. Susirinkusiems papasakojo darbo dienos Pagėgių savivaldybėje įspūdžius, atsakė į gyventojų užduotus klausimus. Pagėgių savivaldybės vicemerė, pavaduojanti merą Ligita Kazlauskienė visų pagėgiškių vardu padėkojo garbiems svečiams už vizitą, linkėjo dar ne kartą sugrįžti į Pagėgių kraštą ir atminimui įteikė triptiką su krašto vaizdais.

Plačiau apie LR Prezidento Gitano Nausėdos vizitą Pagėgių savivaldybėje: https://www.lrp.lt/lt/pagegiuose-prezidento-demesys-mazosios-lietuvos-istoriniam-paveldui/42927

Plačiau apie Pirmosios Ponios susitikimą Pagėgių savivaldybėje: https://www.lrp.lt/lt/pirmoji-ponia-susitiko-su-pagegiu-socialiniais-darbuotojais/42926

Nuotraukos: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, Astos Andrulienės, Rasitos Liulienės, Pagėgių savivaldybės kultūros  centro. Daugiau nuotraukų rasite Pagėgių savivaldybės Facebook paskyroje.

tvi
papildyta
mewro
ypatingas
graz
zalias
kiti
caritas
lko
prez
neša
opi
soc
visio
vakare
ytre
yes
saul
dasre
mio
kitas
kov
123
salė
Dalintis
Skip to content