plytos

Istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaita – „Vilko vaikai: alkio keliu į Lietuvą“

Kovo 10 dieną 16 val.  Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje (M. Jankaus g. 5, Bitėnų k., Lumpėnų sen., Pagėgių sav.) vyks istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaita – „Vilko vaikai: alkio keliu į Lietuvą“.

Antrojo pasaulinio karo pabaigą buvusi ilgametė Lietuvos kaimynė Rytų Prūsija išgyveno tragiškai. Iš mažiausiai 220 000 vokiečių vaikų, moterų ir vyresnio amžiaus žmonių kas antras žmogus mirė nuo bado ir užkrečiamų ligų. Badas ir plintanti šiltinės epidemija pareikalavo katastrofiškų aukų skaičių. Alkani, suplyšusiais drabužiais ir dažnai vieniši vaikai, paaugliai buvo priversti pasirinkti kitą kelią – pasitraukimą iš gimtosios šalies. Tūkstančiai nepilnamečių vaikų pėsčiomis, traukiniais ir vežimais pasiekė kaimyninės Lietuvos teritoriją. Paskaitos metu istorikė Rūta Matimaitytė pristatys vadinamųjų vilko vaikų biografijas, kurias surinko savo tyrimo metu, apklausdama daugiau nei 50 vilko vaikų gyvenančių Lietuvoje ir Vokietijoje. Lektorė papasakos apie vilko vaikų santykį su Lietuva ir Vokietija bei jų kovą už galimybę sugrįžti į kolektyvinę atmintį ir siekti teisingumo.

Rūta Matimaitytė gimė 1995 metais Pagėgių sav. Rūta Matimaitytė baigė istorijos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universitete, Istorijos fakultete. Jos bakalauro darbas buvo įvertintas Tautinių mažumų stipendija kaip geriausias bakalauro darbas tautinių mažumų tematika. Studijas Rūta Matimaitytė tęsia Lietuvos istorijos institute, kur rengia disertaciją apie Rytprūsių krašto vokiečių ir rusakalbių vaikų imigraciją į Lietuvą pokario metais bei šio reiškinio atmintį šiandien. Jos domėjimosi sritis apima priverstinės migracijos, teorinius atminties ir traumos studijų tyrimus. Rūta yra stažavusis Frankfurto prie Maino Goethe universitete, Atminties studijų platformoje. Rūta aktyviai prisideda prie vilko vaikų istorijos populiarinimo. Skaito viešas paskaitas, dalyvauja įvairiuose edukaciniuose mokinių projektuose, administruoja socialinio tinklo Facebook paskyrą Vilko vaikai/Wolfskinder paskyrą. Kartu su Vokietijoje gyvenančiais lietuviais sukūrė Vokietijos žinių videoprojektą „Tiltai“.

Kviečiame dalyvauti.

Organizatorius: Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus
Renginio rėmėjas:  Pagėgių  savivaldybės administracija
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Dalyvaudami renginyje jūs sutinkate, kad nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse ir spaudoje

Dalintis

Date

Kov 10 2023
Expired!

Time

16:00
Kategorijos

Organizatoriai

Martyno Jankaus muziejus
Website
https://www.jankausmuziejus.lt/
Skip to content