knygos

Muziejus kviečia į knygų mainų mugę „Bagažinių turgelis“

Kovo 16-oji oficialiai  minima  „Knygnešio diena“.  Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai. Nepaisant to, kad nuo 1864 -ųjų už lietuviškų knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos iš Mažosios Lietuvos į Didžiąją buvo gabenamos itin aktyviai. Imperinės valdžios atstovai, matydami, jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino  40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą. Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena (1846 m.) – skirta jiems atminti ir pagerbti.

Šia proga Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus 2023 m. kovo 16 d. 15 val.  organizuoja knygų mainų mugę „Bagažinių turgelis“, skirtą „Knygnešio dienai“ paminėti.

Prie šios akcijos kviečiame prisidėti įvairias organizacijas ir pavienius asmenis kurie myli knygas. Mugės metu, tiesiai iš savo automobilių bagažinių, bus galima keistis knygomis, dovanoti ar parduoti.

Tad nepraleiskite progos perskaitytas ir dulkes namuose renkančias knygas išsikeisti į šiuo metu aktualias ir reikalingas!

„Bagažinių turgelis“ vyks Bitėnuose, Martyno Jankaus muziejaus kiemelyje.
( M. Jankaus g. 5, Bitėnų k., Lumpėnų sen., Pagėgių sav.)
Suteikime knygai naują gyvenimą!

Organizatorius: Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus
Renginio rėmėjas: Pagėgių  savivaldybės administracija

Dalintis

Date

Kov 16 2023
Expired!

Time

15:00
Kategorijos

Organizatoriai

Martyno Jankaus muziejus
Website
https://www.jankausmuziejus.lt/
Skip to content