RESPUBLIKOS PREZIDENTAS SU TAURAGĖS REGIONO MERAIS APTARĖ REGIONUI AKTUALIUS SOCIALINIUS KLAUSIMUS

Spalio 13-ąją darbo vizito Tauragėje metu Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene susitiko su Tauragės regiono – Pagėgių savivaldybės, Jurbarko, Tauragės, Šilalės rajonų savivaldybių merais, kurie iškilmingai pasirašė Regioninį susitarimą dėl bendros viešojo transporto sistemos kūrimo.

Šiuo susitarimu savivaldybės įsipareigojo siekti tvaraus judumo visame regione, gerinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir darbo vietų pasiekiamumą, įdiegti bendrą maršrutų planavimo ir derinimo sistemą, bendrą elektroninį bilietą. Taip pat planuojama, kad jau kitąmet bus įsteigta bendra visų savivaldybių viešoji įstaiga, kuri, be kitų funkcijų, organizuos vietinio susisiekimo viešojo transporto paslaugos teikimą.

„Šis susitarimas – tai bendro keturių regiono savivaldybių vadovų, bendruomenių darbo vaisius. Įgyvendinant susitarimą ir funkcinės zonos Tauragė+ strategiją, jau kitais metais pradėsime statyti modernią Pagėgių autobusų stotį, kuri bus viena iš bendros regiono viešojo transporto sistemos sudėtinių dalių. Taip pat tikiu, kad vieningo elektroninio bilieto įdiegimas, kuris numatytas įgyvendinti iki 2022 metų, patenkins gyventojų poreikius ir skatins dažniau naudotis viešuoju transportu. Neabejoju, kad tiek Pagėgių savivaldybės, tiek kaimyninių savivaldybių bendruomenės netrukus pajus šio projekto naudą ir ją įvertins“,– teigia Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius.

Tauragės savivaldybės administracijos posėdžių salėje vykusių uždarų susitikimų su šalies vadovu metu Tauragės regiono merai aptarė regionui aktualias problemas, pasidžiaugė regiono pasiekimais.

„Susitikimo metu daug dėmesio buvo skirta regionų atskirties mažinimo politikai ir mūsų regiono socialiniams klausimams spręsti. Kalbėdamas apie Pagėgių savivaldybę, akcentavau švietimo problemas, įvardinau pagalbos mokiniui specialistų, psichologų trūkumą. Taip pat kalbėjau apie tai, kad savivaldybėje trūksta šeimos gydytojų, susiduriame su ribotomis verslo plėtros galimybėmis, įvardinau problemą dėl krašto kelio apsaugos zonos (miesto teritorijoje), kuri dėl numatytų šios apsaugos zonos ribojimų yra didelė problema vietiniams gyventojams, verslininkams.“ – teigia Savivaldybės meras V. Bendaravičius.

Taip pat visų Tauragės regiono savivaldybių atstovai dalyvavo iš anksto numatytuose susitikimuose su Respublikos Prezidento patarėjų komanda, kuriuose daug dėmesio buvo skirta socialinės apsaugos klausimams regione spręsti.

 Mero patarėja Inga Kuzmarskienė

TVK laidos „Šalies vadovo darbo diena Tauragėje“ įrašas čia.

Dalintis
Skip to content